Російські окупанти уклали "договір" із музеєм у Криму про "зберігання" викрадених із Херсона картин — Соболевський

Російські окупанти уклали "договір" із музеєм у Криму про "зберігання" викрадених із Херсона картин — Соболевський

Російські окупанти уклали "договір" із музеєм у Криму про "зберігання" викрадених із Херсона картин — Соболевський
Розграбована експозиція в Херсонському краєзнавчому музеї Фото: Суспільне Херсон

Російські окупанти підписали так званий "договір" із музеєм Сімферополя про "зберігання" викрадених із Херсонського обласного краєзнавчого музею картин, повідомив у Facebook перший заступник голови обласної ради Юрій Соболевський.

За словами Соболевського, так званий "договір" був підписаний 1 квітня між псевдо Міністерством культури Херсонської області та директором Сімферопольського центрального музею Тавриди.

"Під евакуацією мається на увазі — пограбування. Тобто, це звичайні крадії культурних цінностей Херсонщини. Розуміючи, що Сили оборони України тиснуть з такою силою, що тут або тікати, або помирати, військові РФ вибрали бігти, але разом із цінностями, що належать місту", — повідомив Соболевський.

Що відомо

  • Працівники Херсонського Художнього музею впізнали одне з полотен на трьох фотографіях, зроблених у центральному музеї Тавриди наприкінці листопада минулого року. Саме в цей час російські окупанти вивезли колекцію музею з Херсона до Криму.
  • Херсонські музейники впізнали на світлинах з Центрального музею Тавриди міста Сімферополь ще три вкрадені російськими окупантами картини.
  • 23 травня озброєні чоловіки в цивільному завітали до Херсонського художнього музею, які заявили про "інвентаризацію" колекції.
  • 19 липня близько 11 години військові РФ захопили Херсонський художній музей і призначили свою "директорку".
  • 1 листопада російські окупанти пограбували художній музей у Херсоні. 3 листопада поліція почала розслідувати справу, яку відкрили за фактом пограбування військовими РФ цінностей Херсонського художнього музею.
  • 7 листопада, на сторінці у Facebook Херсонського художнього музею, адміністрація виклала пост про те, що картини, викрадені з військовими РФ, "засвітилися" у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.
  • 22 листопада стало відомо, що російські військові при втечі повністю вкрали виставкову експозицію з Херсонського краєзнавчого музею, яку збирали понад сто років.
  • Вранці 30 листопада російські війська обстріляли херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка.

Читайте також

На Херсонщині створили координаційні центри з ліквідації наслідків обстрілів РФ

На Херсонщині у Посад-Покровську встановили 20 модульних будинків

Пошкоджена станція мобільного зв'язку, загиблі та поранені люди. 403 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок