Тернополянину Ярополку Хмільовському 6 років. У дитини аутизм. Хлопець відвідує розвиваючі заняття, займається музикою та спортом. Також готується цьогоріч стати школярем. До дня розповсюдження знань про аутизм його мама та викладачі розповіли про дитину.
У шестирічного Ярополка Хмільовського з Тернополя аутизм. Хлопець щодня навчається, займається музикою та спортом.

Разом з мамою прийшов на заняття з корекції та фізкультури. Його проводить тренер-реабілітолог Андрій Николаїшин.

Тренер називає хлопця Яриком. Чоловік каже, займається з ним упродовж двох років.
"Зараз набагато кращі результати, координація в просторі, рухи всі. Грає футбол на середньому рівні. Нехай це не виходить так швидко, як в інших футболістів, але на свій вік він все робить".

Також хлопець відвідує Центр розвитку дітей з аутизмом. Тут за індивідуальною програмою з ним займаються педагоги, психолог та логопед.

Про те, що її дитина має аутизм, дізналася, коли він пішов у дитячий садок. Про це розповіла мама хлопця Світлана Хмільовська. Тоді хлопчикові виповнилося два з половиною роки.
"Мати таку особливу дитину, чесно, це важко. Психоемоційно важко. Дорого, тому що зайняття, корекція, харчування. Саме основне, це сприйняти дитину такою, як вона є. Боротися з тим, що є і дивитися в майбутнє, щоб можна було ту дитину на якийсь відповідний рівень вивести, щоб вона себе в майбутньому могла реалізувати без батьківської допомоги".

Цього року Ярополк піде до школи. Світлана робить все для того, аби підготувати сина.
"Ми ціле літо мали реабілітацію і в обласному центрі, в міському центрі реабілітаційному. Відвідуємо приватні заняття, сенсорна інтеграція, заняття з футболу, психологів, логопедів".

Жінка каже, хвилюється, щоб у новому колективі син почувався комфортно.
"Є проблема сприйняття діток, є проблема толерантного ставлення. Не знаю, які нас будуть чекати труднощі. Діткам потрібна соціалізація, діткам потрібні діти, їм потрібна компанія в оточенні для того, щоб можна було адаптуватися під соціум, тобто під реалії життя".

Світлана розповіла, що Ярополк буде навчатися в інклюзивному класі звичайної школи.
"Спецшколи – це штучно створені умови під потреби дитини. І коли, рано чи пізно, школа закінчиться і дитина вийде, вона буде повністю неадаптована до реалій сьогодення. Ніхто не буде адаптовуватися під дитину і її порушення. Можливо буде несприйняття, можливо буде булінг, але також є частинка, що треба перейти, треба пережити, треба перебути і дитина має навчитися на це реагувати, відстоювати себе, відповідно, в соціумі".
Читайте також
- У Тернополі люди з інвалідністю взяли участь у показі мод