Тиражовану графіку, реалістичний живопис і авторську техніку презентувала у Здолбунівському краєзнавчому музеї на Рівненщині Софія Корнійчук. Це перша персональна виставка художниці, що діє у новій артзалі, облаштованій за грант Міжнародного благодійного фонду "Ізоляція" і Євросоюзу. Вона відкрила цикл мистецьких заходів, які організують у закладі в рамках проєкту "Відкриття культурно-освітнього простору Здолбунова".
Перша персональна виставка здолбунівчанки Софії Корнійчук вмістила майже пів сотні робіт у різних жанрах і техніках.



Така розмаїтість — це не пошук себе, пояснила художниця.
"Це про те, якщо малювати, скажімо, три живописи підряд, то перший — такий собі, другий — смачний, апетитний, а третій — вже нудний. А якщо три живописи, три малюнки, а потім — три естампиЕста́мп (дослівно — відбиток, штамп). Це твір друкованої графіки (гравюра, офорт, літографія, шовкографія тощо), який являє собою відбиток на папері або інших матеріалах. — воно все живе і не заїжджене буде. А ще при цьому графіка проникає в живопис, живопис в графіку — і з цих взаємозв'язків якісь нові цікаві речі з'являються", — зауважила Софія Корнійчук.

У живописі художниця тяжіє до реалізму.


Олійні сюжети з краєвидами Дерманя і Новомильська є пленерними, решта — написані за фотографіями, які Софія зробила під час мандрівок.
"Є також автопортрети і портрети. Один з бабусею, це теж з фотографії, дуже мені сподобалася, і є з жінкою в традиційному головному уборі. Я захоплююся традиційною культурою, українським строєм. Виставка — перша персональна і водночас підсумовуюча. Так, як я от-от закінчила магістратуру — і це все мої роботи за час навчання в академії. Намагалася показати всі жанри, в яких працюю", — додала авторка виставки.




Софія Корнійчук — випускниця Львівської академії друкарства. Й, окрім живопису, практикує графіку, в тому числі й тиражовану.
"Графіка — це вже більше моє, вигадане, вільне. "Захід сонця. Місто" — одна з моїх перших робіт, урбаністичний пейзаж при заході сонця. Її ідея виникла з відчуття, коли іноді йдеш ввечері містом і великі будинки, наче чавлять. Це картонографія, коли на шматки картону накатується фарба і відбивається. В мене є різні види естампу — літографія, лінорити, дереворити, офорт на мідній, або латунній пластині, що дозволяє багато відбитків зробити, до пів сотні і кожен з них цінується як оригінал", — розповіла Софія Корнійчук.


У рамках виставки художниця презентувала й авторську техніку.


Це п'ять сюжетів, створених навесні 2022 року.
"Вони зроблені в контексті війни. Тоді в нас були інакші емоції, все відчувалося дуже гостро, дуже відчувалося. "Перемога" — образ сильної українки, в цій мотанці сукупність всіх праобразів і навколо неї сонце, воно горить і перемагає заради життя, знизу жито. Тобто ми перемагаємо для того, щоб жити. Для сюжетів в авторській техніці я збираю різні текстури, переважно щось старе. Може бути, наприклад, фарба зі старого паркану. З цього вирізаю різні фрагменти і з них склеюю роботу. Це як колаж. Бо олівець — це вже дуже всім звично, а це щось нове, поєднання фактур за рахунок різного насичення, різного тону, плям", — пояснила художниця.

Першу персональну виставку вона презентувала у Здолбунівському краєзнавчому музеї імені Олега Тищенка, у якому волонтерить вже більше року. Зокрема, Софія Корнійчук розписала тут дві експозиційні зали, присвячені становленню і закулісній історії Здолбунова, та мурал поруч з музеєм.

Долучилася художниця й до облаштування артзали, яку відкрили її персональною виставкою.
"Відкриття культурно-освітнього простору Здолбунова" — це так звучить про проєктному, а насправді — це виставкова зала у Здолбунівському краєзнавчому музеї, давно мріяна. Насправді роботи не дуже багато — стіни пофарбували, світло і виставкове обладнання вчепили, усе робили волонтери музею. Ми написали проєкт в грудні 2022 року, подалися на конкурс від Міжнародного благодійного фонду "Ізоляція" і Європейського Союзу, це грантова підтримка ініціатив громад. Отримали чотири тисячі євро, частина з них — пішла на виставкове обладнання, шафи для книг і м'які безкаркасні меблі, а більша частина — на проведення заходів", — зазначив в.о. директора Здолбунівського краєзнавчого музею Олександр Чижевський.


З його слів, у рамках реалізації проєкту, з квітня по червень у виставковій залі музею організують художні і танцювальні майстеркласи, уроки з музики, з SMM, заняття з дітьми та покази фільмів з "Docudays".


Виставка робіт Софії Корнічук триватиме до 15 квітня, у її рамках художниця також проведе майстерклас з колажу.
Читайте також
- Додатковий навчальний рік: що про це думають батьки та освітяни
- Вирубка дерев на туристичному маршруті біля Рівного: як намагаються врегулювати питання
- "Батя розслабся": як гурт рівнян-підлітків співає українських класиків і збирає гроші для ЗСУ
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: