Чи скоро відбудують Посад-Покровське на Херсонщині

Чи скоро відбудують Посад-Покровське на Херсонщині

Ексклюзивно
Чи скоро відбудують Посад-Покровське на Херсонщині
Херсонщина, Посад-Покровське, розпиляні дерева та зруйновані обстрілами РФ будинки. 1 квітня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

У Посад-Покровському на Херсонщині до повномасштабного вторгнення Росії проживали 2240 людей, під час війни залишалось до двадцяти. Інфраструктура та приватні будинки зруйновані. Чи скоро відбудують Посад-Покровське дізнавалися кореспонденти Суспільного.

За словами жителя Посад-Покровського Валерія Петровича, на початку повномасштабного вторгнення майже місяць жили у підвалі.

"Ми 21 день жили у підвалі. А чотири дні нас було 11 людей в одному підвалі два з половиною метри на півтора метра. 11 людей", говорить чоловік.

Чи скоро відбудують Посад-Покровське
Херсонщина, Посад-Покровське, зруйнований обстрілами РФ будинок. 1 квітня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

До повномасштабного вторгнення у Посад-Покровському було 940 будинків. Нині всі вони зруйновані, розповів Суспільному виконувач обов’язків старости Сергій Кулаковський.

За його словами, після деокупації люди почали повертатись. Зараз їх чотириста. До села привезли 328 модульних будинків, в яких можна жити.

Чи скоро відбудують Посад-Покровське
Херсонщина. Модульний будинок, який встановили на подвірї зруйнованого будинку у Посад-Покровському, 1 квітня 2023 Фото: Суспільне Херсон

"Уже ми встановили 20 будиночків. В першу чергу пенсіонерам і тім людям, які повернулися і де зруйновано і навіть немає навіть переночувати", розповів Кулаковський.

Модульні будинки надала Шведська служба цивільного захисту зі стратегічних резервів ЄС “ResEU” в рамках механізму цивільного захисту ЄС.

Чи скоро відбудують Посад-Покровське
Херсонщина. Віцепрем’єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук у Посад-Покровському, 1 квітня 2023 Фото: Суспільне Херсон

Зруйновані будинки мають бути занесені у відповідний реєстр якнайшвидше, повідомила віцепрем’єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, коли оглядала модульні будинки у Посад-Покровську.

"Все залежить від того, як швидко комісія спрацює, як швидко будуть ті акти зроблені. На рахунках 17 мільярдів грн, які ми можемо дати людям. Законопроєкт проголосований, підписаний Президентом, ваучери будуть, якщо повністю зруйноване житло, або відшкодують ремонтні роботи. Нам треба від громад добру працю у вигляді нормальних комісійних актів, щоб ми почали виплачувати гроші", повідомила Верещук.

Чи скоро відбудують Посад-Покровське
Херсонщина. Жителі Посад-Покровського на зустрічі звіцепрем’єркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Іриною Верещук, 1 квітня 2023 Фото: Суспільне Херсон

Об’єкти, які потребують менших вкладень, за умови вчасно складеної проєкто-кошторисної документації, відновити зможуть цього року, розповіла Верещук.

"Немає проблем в коштах, принаймні на первинних етапах. Є проблема у проєктно-кошторисній документації. Чим швидше будуть акти, чим якісніше буде відпрацьована формальна частина, за яку відповідальна громада, тим швидше ми почнемо це робити", — повідомила віцепрем'єрка.

Що відомо

  • У селі Посад-Покровське на Херсонщині встановили 20 модульних будинків. Їх поставили в першу чергу пенсіонерам і людям, у яких повністю зруйноване житло.
  • До громад деокупованої частини Херсонщини доправили гуманітарну допомогу від українських та європейських благодійних організацій. Від БФ “Дар” і DAAR Charitable foundation надійшли п’ять генераторів.
  • Сапери Державної спеціальної служби транспорту знешкодили авіаційну бомбу ФАБ-500, яка протягом тривалого часу лежала у хліві одного з населених пунктів Херсонської області.

Читайте також

"Впевненості армія РФ не має ні у своїх командирах, ні у власних силах". Гуменюк про ситуацію на Херсонщині

Скільки потрібно часу саперам, щоб розмінувати поля на деокупованих територіях Херсонщини

Обстріли Херсона, загиблі від мін, суди над колаборантами. 402 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок