Перемога України цього року малоймовірна — генерал Міллі

Перемога України цього року малоймовірна — генерал Міллі

Перемога України цього року малоймовірна — генерал Міллі
Голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, 29 березня 2023 року, фото: AP

Голова об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що Україна навряд чи вижене всі російські війська зі своєї території протягом цього року.

Про це Міллі сказав в інтерв'ю Defence One.

"Зеленський неодноразово публічно заявляв, що мета України – вигнати кожного росіянина з окупованої Росією України. А це важливе військове завдання. Дуже, дуже важке військове завдання. Я не кажу, що це не можна зробити. Я просто кажу, що це дуже складне завдання", — заявив він.

Водночас генерал зазначив, що Росія зазнала невдачі стратегічно та оперативно, а тепер "провалюється і тактично", зокрема через погану підготовку та використання тактики "людських хвиль".

Читайте також: Голова ГУР вважає, що війна в Україні закінчиться у 2023 році

Щодо питання надання Україні ракетних комплексів ATACMS, Міллі зазначив, що поки що є політичне рішення цього не робити.

"Я б ніколи нічого не передбачив на столі, поза столом, на майбутнє. Але з військової точки зору у нас відносно мало ATACMS, ми повинні стежити за тим, щоб ми також зберігали власні запаси боєприпасів", — сказав він.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що вже знімається табу щодо постачання далекобійних ракет Україні.

23 січня голова комітету із закордонних справ Палати представників Конгресу США республіканець Майкл Маккол в інтерв'ю ABC News заявив, що Сполученим Штатам необхідно відправити в Україну оперативно-тактичні балістичні ракети ATACMS дальнього радіуса дії.

2 лютого голова Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україна не завдаватиме ударів по території Росії із використанням ракет великої дальності, якщо західні союзники передадуть таку зброю Силам оборони.

Що відомо про ракети ATACMS

ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американський оперативно-тактичний ракетний комплекс із балістичною ракетою, які виробляє компанія Lockheed Martin. Армійський тактичний ракетний комплекс в залежності від модифікації вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів, пише виробник.

Це клас ракет "земля-земля", тобто запускаються з землі та вражають наземні цілі. ATACMS не тільки далекобійні, а й високоточні.

Проте головне, що для запуску ракет призначені пускові установки М142 HIMARS та M270 MLRS, які Україна використовує у захисті території від Росії.

На початок