MoMA змінив настінний текст для відеоінсталяції після звинувачень у просуванні російської пропаганди

MoMA змінив настінний текст для відеоінсталяції після звинувачень у просуванні російської пропаганди

MoMA змінив настінний текст для відеоінсталяції після звинувачень у просуванні російської пропаганди
Скріншот із сайту МоМА

До 8 липня у Музеї сучасного мистецтва (Museum of Modern Art (MoMA)) триватиме виставка "Сигнали: Як відео змінило світ" (Signals: How Video Transformed the World). 30 березня видання ArtNews повідомило, що настінний текст до однієї з робіт змінили після того, як користувачі у мережі звинуватили музей у поширенні російської пропаганди.

Робота "U.S. Greatest Hits Mixtape Volume 1 (2019)" авторства мисткині Френсіс Старк складається з шести екранів, на кожному з яких транслюють кліпи з YouTube, що коментують втручання США в конфлікти за кордоном.

Оригінальний текст на стіні говорить: "Ця серія досліджує історію військового втручання США в шість країн: Сирія (1949), Іран (1953), Афганістан (1979), Лівія (2011), Україна (2013) та Венесуела (2019)".

Однак наприкінці 2013 року в Україні почалися масштабні протести, які зрештою переросли в Революцію Гідності на початку 2014 року. У лютому того ж року Росія вторглася в Україну і анексувала Крим. У той час Володимир Путін намагався позиціонувати російську анексію як захід, спрямований на захист регіону від західного втручання.

У соціальних мережах користувачів зазначалося, що кадри Старк засновані на відео, завантаженому виданням Representative Press. Канал цього видання на YouTube містить, серед іншого, плейлист відео про міністра закордонних справ Росії, який "говорить те, що не хочуть говорити західні мейнстрімні ЗМІ", зазначаючи, що "американські новини не розповідають вам того, що вам потрібно знати".

Згодом MoMA відредагував опис роботи Старк, прибравши роки.

"Ця добірка демонструє відеоконтент і новинні ролики, які досліджують втручання США та ймовірну або таємну участь у шести країнах — Сирії, Ірані, Афганістані, Лівії, Україні й Венесуелі", — йдеться в описі зараз.

Представник музею сказав, що куратори та художниця вирішили внести зміни до опису після критичних зауважень у соцмережах. Сама мисткиня поки не коментувала ситуацію.

Українка у МоМА

До виставки "Сигнали: Як відео змінило світ" увійшла й робота української мисткині Дани Кавеліної.

Робота "Лист до горлиці" (Letter to a Turtledove) також офіційно є частиною експозиції MoMA, оскільки музей придбав її до колекції.

Дана Кавеліна – українська мисткиня, яка працює з текстом, живописом, графікою, відео та інсталяцією, створює анімаційні фільми. Предметом її робіт є особисті та історичні травми, вразливість, сприйняття війни поза межами мейнстрімних наративів.

MoMA змінив настінний текст для відеоінсталяції після звинувачень у просуванні російської пропаганди
Робота Дани Кавеліної. Фото: moma.org

Музей сучасного мистецтва

Музей сучасного мистецтва (Museum of Modern Art (MoMA)) відкрився у 1929 у Нью-Йорку, США. Колекція музею включає архітектурні проєкти, графіку, живопис, скульптури, фотографії, друковані видання, книжкові ілюстрації, кінофільми й пресу.

Багато людей вважають колекцію музею найкращим в світі зібранням шедеврів сучасного західного мистецтва — музей має понад 150 000 окремих витворів мистецтва та 22 000 фільмів і 4 мільйони фотографій. В колекції бібліотеки понад 300 000 примірників книг і періодичних видань, а також понад 70 000 файлів художників.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок