На Полтавщині почала діяти заборона на вилов риби

На Полтавщині почала діяти заборона на вилов риби

На Полтавщині почала діяти заборона на вилов риби
ГУНП в Херсонській області

Від 1 квітня на Полтавщині почала діяти весняно-літня заборона на вилов риби. Про це Суспільному розповіла головна спеціалістка відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь. За її словами, на деяких водоймах заборона діятиме щонайдовше до 30 червня.

До 9 червня не можна рибалити на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах. У корінних водах річок – до 20 травня, а також у придаткових водах – до 30 червня. Таку заборона запроваджують щороку для збереження запасів водних біоресурсів, пояснила Юлія Бондарь.

"У період нересту дозволяється любительська ловля риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега. Із дотриманням норм вилову до трьох кілограмів у день на людину", – розповіла головна спеціалістка відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля Юлія Бондарь.

За словами Юлії Бондарь, однією вудкою чи спінінгом ловити рибу можна лише у спеціально дозволених місцях та водоймах. Із розташуванням територій, де вилов заборонений, можна ознайомитися тут.

"Порушення правил рибальства за статтею 85 частиною третьою КУпАП (Кодекс України про адміністративні правопорушення – ред.) – штраф від 51 до 170 гривень. Стаття 85 частина четверта КУпАП – "Порушення правил рибальства" – від 340 до 680 гривень із конфіскацією знарядь лову. А також наступає кримінальна відповідальність за статтею 249 – штраф від 17 (тисяч гривень – ред.) до 85 тисяч гривень і обмеження волі на строк до трьох років", – додає Юлія Бондарь.

За словами Юлії Бондарь, торік в області заборона на вилов риби діяла від 11 квітня до 10 липня. Цю дату визначають залежно від погодних умов та початку нересту.

Читайте також

На Полтавщині продовжили термін заборони на вилов щук: що відомо

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок