Ракетоносії можуть повернутися: Гуменюк про ситуацію у Чорному морі після шторму

Ракетоносії можуть повернутися: Гуменюк про ситуацію у Чорному морі після шторму

Ракетоносії можуть повернутися: Гуменюк про ситуацію у Чорному морі після шторму
Військові кораблі. Ілюстративне фото: pexels

У Чорному морі після вщухання шторму збільшилось російське корабельне угруповання на бойовому чергуванні. Про це 31 березня в телемарафоні "Єдині новини" повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк.

За її словами, на поведінку ракетоносіїв повпливав вибух у місті Джанкой на півночі окупованого Криму 20 березня, який знищив крилаті ракети "Калібр НК" під час їхнього транспортування залізницею. Вона додала, що наразі пошкоджену частину залізничного полотна, яка б дозволила росіянам транспортувати важку техніку, не відновили.

"Навіть коли вщух шторм, кількість корабельного складу збільшилась: зараз у Чорному морі перебуває 10 одиниць, але ракетоносій лише один, підводний, той самий, який був залишений як означення, що деякі запаси все ж таки є", — розповіла Наталя Гуменюк.

Вона зазначила, що підводний ракетоносій може мати максимальний залп до чотирьох "Калібрів". Також очільниця пресцентру повідомила, що після вщухання шторму та нормалізації погоди ракетоносії можуть повернутися, однак невідомо, чи будуть вони споряджені "Калібрами".

Наталя Гуменюк також розповіла, що була інформація про те, що росіяни хотіли доставляти ракети на тимчасово окупований півострів транспортною авіацією, однак чи сталося це, наразі не відомо.

Читайте також

  • Чому важливо дослухатись сигналів повітряної тривоги під час перебування підводних ракетоносіїв у Чорному морі — Гуменюк
  • В Одеській морській академії відбувся випуск офіцерів: їх привітали Зеленський та Неїжпапа
  • "Це зона оборони": жителі Одещини та Херсонщини не зможуть цього року відпочивати на морі

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок