Netflix відкриває нову грантову програму для українців

Netflix відкриває нову грантову програму для українців

Netflix відкриває нову грантову програму для українців

Американська компанія Netflix спільно з House of Europe та Українською кіноакадемією продовжують грантову програму для українців. Про це 30 березня повідомила пресслужба УК.

Ініціатива, що підтримується фондом Netflix’s Fund for Creative Equity, пропонує фінансову допомогу українським митцям для створення їхніх нових робіт та підтримки в постпродакшні вже наявних проєктів.

"Ми перебуваємо у постійному та відкритому зв’язку, партнери завжди реагують на наші запити та підтримують український контент", — зауважив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Дуже важливо думати про майбутнє": Google та Netflix можуть долучитися до збереження культурної спадщини України

Цього року програмою передбачені:

  • 100 стипендій для професіоналів усіх рівнів;
  • гранти на постпродакшн у розмірі 10 тис. доларів на кожен проєкт для українських художніх і документальних фільмів;
  • серія онлайн-майстер-класів для продюсерів та лінійних продюсерів, створених міжнародними експертами EAVE і адаптованих до української аудіовізуальної індустрії;
  • дводенний воркшоп з цифрового постпродакшну від New York Film Academy.

Минулого року за допомогою таких програм 100 учасників здобули стипендії, понад 400 митців отримали доступ до онлайн-навчання, а 48 креативних команд — гранти на розробку сценаріїв та онлайн-сесії з міжнародними експертами галузі.

"Війна Росії проти України становить загрозу для української культури. Українці захищають та зберігають своє культурне надбання, тож ми підтримуємо креативну індустрію країни", – зазначив посол Матті Маасікас, голова Представництва ЄС в Україні.

Початок подачі заявок кінець квітня.

Конфлікт навколо результатів конкурсу, організованого спільно з Netflix

Грантові програми з Netflix запустили у липні 2022 року. А вже у вересні стали відомі назви проєктів, що увійшли до програми.

Однак це викликало дискусію у соціальних мережах, оскільки шість з дев’яти членів журі Української кіноакадемії стали переможцями у конкурсі.

Про імовірну корупцію у Facebook написав колишній гендиректор Довженко-Центру Іван Козленко: "Чи варто тепер дивуватись, що 6 із 9 членів конкурсної комісії з надання грантів Українська Кіноакадемія роздали їх власним проектам? Уже 2 роки те саме відбувається в пітчингах Держкіно".

Смерть Путіна, ядерна зброя та президентство до перемоги. Що Зеленський розповів Леттерману на Netflix

Натомість режисерка Ірина Цілик пояснює, як відбувалося голосування. За її словами, хоча збоку ситуація дійсно виглядає неоднозначно, насправді члени журі не мали змоги голосувати за свої проєкти за принципом самовідводу.

Однак після критики в соцмережах Ірина Цілик разом із продюсеркою Дарією Бассель, яка була членкинею комісії Грантової Програми, відмовилася від виграного фінансування.

Дарія Бассель зазначила, що на неї вилилася величезна кількість негативу, натомість мало хто спробував з’ясувати з нею напряму деталі і зрозуміти ситуацію. Вона заявила, що фальсифікацій у конкурсі не було й що практика самовідводу існує й за кордоном.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок