Святогірськ та Істон стали містами-побратимами

Святогірськ та Істон стали містами-побратимами

Святогірськ та Істон стали містами-побратимами
Фото: Святогірська міська військова адміністрація

Між містами Святогірськ Донецької області та Істон зі штату Коннектикут (США) офіційно підписано меморандум про побратимство, повідомив Суспільному керівник МВА Володимир Рибалкін, нині між містами триває налагодження контактів для майбутньої співпраці.

"Ми спілкувалися з мером Істона Девідом Бінделглассом та дізналися, що мешканцям громади цікаво знати більше про Святогірськ більше, яким він був до повномасштабної війни. Представники громадської організації Alex21 for Ukraine зняли фільм про місто і показали американцям", — розповів він.

За його словами, нині вирішуються питання подальшої співпраці.

"Зараз це спілкування і ознайомлення з потребами міста. У нас дуже багато потреб після деокупації: проблеми з водопостачанням, водовідведенням та багато інших. Американцям цікава підтримка фермерства, адже Істон фермерське місто", — каже очільник МВА.

Як розповів Рибалкін, якщо істонська громада інвестуватиме в сільськогосподарську сферу, було б дуже добре, бо комунальна техніка міста була повністю знищена російськими військовими.

"Дуже багато сфер, де міста можуть співпрацювати. Обиратимемо найбільш ефективні напрямки, щоб наша громада максимально швидко відновлювалася", — каже Рибалкін.

У Святогірську проживає приблизно 650 людей, до повномасштабного вторгнення було понад чотири тисячі.

Що відомо

Українські військові звільнили Святогірськ від російських сил 12 вересня. Удосвіта бійці батальйону імені Кульчицького на човнах переплили Сіверський Донець та закріпились у місті. Росіяни швидко втекли.

Читайте також

"Святогірськ залишається екологічно чистим" — очільник МВА розповів про туристичне відновлення міста

Звільнені Святогірськ та Лиман. Що відновили після окупації

"Труну везли під обстрілами". Святогірськ після окупації: історії жителів та ситуація в місті

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок