Дерусифікація топонімів у Харкові: чи вплинуть збої у голосуванні на перейменування

Дерусифікація топонімів у Харкові: чи вплинуть збої у голосуванні на перейменування

Дерусифікація топонімів у Харкові: чи вплинуть збої у голосуванні на перейменування
Одна з вулиць, яку планують перейменувати у Харкові. Лютий 2023 рік. Фото: Суспільне Харків

Після того, як 27 березня на сайті Харківської міськради стартувало голосування за перейменування п'яти топонімів, сайт міг некоректно обробляти голоси.

Зокрема, сервіс зазначав, що людина голосувала, хоча насправді відвідувач сайту голосував вперше, або сервіс не зараховував голос в загальному підрахунку, повідомляли Суспільне Харків читачі.

30 березня механізм запрацював коректно, повідомила речниця міської ради Ольга Мірошніченко. За цей час в голосуванні сумарна кількість голосів сягнула майже семи тисяч.

Результати цих обговорень мають рекомендаційний характер і не обов'язкові для ухвалення депутатами на сесії, пояснила Суспільне Харків експертка Харківської топонімічної групи Марія Тахтаулова.

"Згідно з чинним законодавством, проведення громадських обговорень при присвоєнні об’єктами топоніміки імен людей, є обов'язковою умовою. Формат таких обговорень може бути різний. Від таких, що ми бачили у 2015 році у ККЗ "Україна", до поширених нині електронних голосувань. Сервіс для обговорення має бути зручний, зрозумілий і прозорий, щоб депутати знали і зважали на думку громади", — каже Тахтаулова.

Голосування триватиме до 28 квітня.

Що відомо

  • У Харкові 27 березня почались громадські обговорення щодо перейменування вулиць. На сайті міської ради можна проголосувати "за" чи "проти" перейменування топонімів на честь Дмитра Коцюбайла, Георгія Тарасенка, Владислави Черних, Олега Громадського та Василя Тація.

Читайте також

"Нічого москальського": реакція містян на перейменування топонімів у Харкові

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок