У Швейцарії засудили банкірів, які допомагали куму Путіна переводити мільйони через рахунки в банках

У Швейцарії засудили банкірів, які допомагали куму Путіна переводити мільйони через рахунки в банках

ЗМІ
Президент РФ Путін і Ролдугін
Президент Росії Володимир Путін вручає медаль російському віолончелісту Сергію Ролдугіну під час церемонії нагородження в Кремлі, Росія, 22 вересня 2016 р. Фото: AP/Ivan Sekretarev

Чотирьох банкірів, які допомагали близькому другу президента РФ Володимира Путіна Сергію Ролдугіну переводити мільйони франків через рахунки у швейцарських банках, засудили за недбалість у фінансових операціях.

Про це повідомляє Reuters.

Їх визнали винними в допомозі Сергію Ролдугіну, віолончелісту і хрещеному батьку старшої доньки президента РФ, якого уряд Швейцарії назвав "гаманцем Путіна". Банкірів засудили до умовних термінів із випробувальним терміном у два роки та штрафів.

Вирок 30 березня оголосив Окружний суд Цюриха. Банкіри планують оскаржувати це рішення.

Трьох топменеджерів, серед яких виконавчий директор Романом Абдулін і один консультант швейцарського відділення російського "Газпромбанку" засудили за "неналежну перевірку клієнта і походження його статків". У 2014 році вони відкрили й вели два рахунки для Сергія Ролдугіна протягом двох років.

Через ці рахунки за цей час пройшло 50 мільйонів швейцарських франків. Це при тому, що офіційно Сергій Ролдугін – музикант, який не вів жодної підприємницької діяльності. Відтак, постало питання, кому насправді належать всі ці кошти. В обвинувальному вироку згадується ім’я президента Росії.

Рахунки, відкриті банкірами у Швейцарії, вказували на те, що Ролдугін мав активи щонайменше на $50 млн і планував щорічно переводити в країну понад $10 млн через складну схему підставних компаній і рахунків.

"Задекларовані активи в цілому жодним чином не були схожі на власні активи Ролдугіна", — стверджує прокуратура.

В Окружному суді Цюриха підтвердили, що "Сергій Ролдугін не міг бути бенефіціарним власником цих рахунків".

Засуджені банкіри (троє – громадяни Росії, один – Швейцарії) винними себе не вважають і планують подавати апеляцію, бо ця справа завдасть "непоправної шкоди їхній репутації та кар’єрі".

Звинувачення у цій справі було висунуто прокуратурою Швейцарії 2 березня. Судовий процес розпочався 8 березня в Окружному суді Цюриха.

Ім’я Ролдугіна фігурувало ще в "Панамських документах" 2016 року, які викрили схеми приховування доходів президентами держав і знаменитостями, зокрема, як власника рахунків двох офшорних компаній, зареєстрованих у Панамі та на Кіпрі.

Саме після витоку "Панамських документів" Швейцарська служба фінансового нагляду (Finma) почала розслідування і дійшла висновку, що "Газпромбанк" порушив "зобов’язання належної обачності, передбачене Законом про протидію відмиванню грошей" у період з 2006 по 2016 рік. У жовтні минулого року швейцарська дочка "Газпромбанку" оголосила про припинення діяльності й тепер перебуває у стані ліквідації.

З 2022 року Сергій Ролдугін перебуває під санкціями Євросоюзу. Брюссель вважає, що музикант має щонайменше п’ять офшорних компаній, і є частиною фінансової схеми Путіна. Крім того, віолончеліст перебуває під обмеженнями Канади, США, Великої Британії та інших країн.

Читайте також

Чи потрапить Путін у Гаагу? СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Перший крок до Гааги. Головні питання про ордер на арешт Путіна і чому це — справді історичне рішення

Підписали дві спільні заяви та обговорили "українську кризу": головне з пресконференції Путіна і Сі Цзіньпіна

ЄС на пів року продовжив персональні санкції щодо причетних до російської агресії в Україні

Три банки, Міноборони, розвідка: ЄС схвалив десятий пакет санкцій проти Росії

Вибір редакції

На початок