США не виявили кримінальних фактів, пов’язаних із використанням Україною міжнародної допомоги

США не виявили кримінальних фактів, пов’язаних із використанням Україною міжнародної допомоги

Важливо
Допомога Україні від США через USAID
Фото: Facebook

Сполучені Штати не виявили кримінальних фактів, пов’язаних із використанням Україною міжнародної допомоги. Про це заявила виконувачка обов'язків генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Ніколь Анджарелла під час спеціального засідання в Сенаті 29 березня.

На засіданні Сенату заступниця генерального інспектора Державного департаменту Діана Шоу розповіла, що на сьогодні Конгрес виділив понад 100 мільярдів доларів для фінансування широкого спектру діяльності у якості відповіді США на війну в Україні. За її словами, було створено міжвідомчу організацію нагляду щодо України близько року тому. До неї увійшли представники 20 американських державних підзвітних організацій.

Як розповіла в.о. генерального інспектора USAID Анджарелла, від початку російського вторгнення Агентство США з міжнародного розвитку надавало нелетальну допомогу Україні. Йдеться про 22,9 млрд доларів, виділених на пряму бюджетну підтримку, понад 1,4 млрд гуманітарної допомоги та понад 800 млн доларів на сприяння розвитку.

“На сьогодні ми не маємо жодних серйозних кримінальних знахідок, які стосуються допомоги Україні від USAID”, — сказала Анджарелла.

Вона додала, що на сьогодні не довели жодних звинувачень. За її словами, є два відкриті розслідування та п'ять на стадії попереднього розслідування, де проводиться більш належна перевірка, щоб побачити, чи вони підпадають під розслідування.

"Щодо прикладу серйозного порушення, змовницька система торгів, про яку нас повідомив один із головних підрядників USAID, який працює в Україні. Це приклад розповсюдженої схеми обману, яку ми бачимо в наших програмах по всьому світу. В цьому випадку підрядник повідомив про це до того, як підписав договір", — сказала Анджарелла.

Раніше державний секретар США Ентоні Блінкен під час виступу перед Комітетом закордонних справ Палати представників щодо бюджету на 2024 рік заявив, що бюджет Сполучених Штатів на 2024 рік розрахований на те, щоб продовжити підтримку України у безпековій, енергетичній та гуманітарній сферах.

Читайте також

Вибухи в Криму, Гроссі приїхав на ЗАЕС, Зеленський запросив голову Китаю в Україну. 399 день війни. Онлайн

На початок