Суд поновив розгляд у справі рівнянки, яку вважають винною у вбивстві чоловіка та пораненні доньки

Суд поновив розгляд у справі рівнянки, яку вважають винною у вбивстві чоловіка та пораненні доньки

Суд поновив розгляд у справі рівнянки, яку вважають винною у вбивстві чоловіка та пораненні доньки
Жінка, яку слідство вважає причетною до вбивства, брала участь у засіданні через відеозв'язок з м. Острог, березень 2023 року. Фото: Суспільне Рівне

У Рівненський районний суд повернули розгляд у справі рівнянки, яку слідство вважає винною у вбивстві чоловіка. Представники потерпілої родини хочуть через суд повернути жінку до примусового перебування в психіатричному закладі з суворим наглядом.

Що це за справа

За даними слідства, у вересні 2020-го року у масиві "Криниченька", що біля Рівного поблизу зоопарку, рівнянка з пістолета "Флобер" вистрелила у голову своєму сплячому чоловікові, а після цього здійснила чотири постріли в свою 13-річну доньку. Чоловік загинув на місці, дівчину госпіталізували до лікарні. Сама жінка намагалась накласти на себе руки.

У квітні 2021 року суд визнав жінку неосудною. Її госпіталізували у заклад з надання психіатричної допомоги.

Читайте також: Вбивство чоловіка та поранення доньки: рівнянку визнали неосудною

Суд: позиції сторін

29 березня у Рівненському районному суді відбулося підготовче засідання у справі. Сама жінка, за рішенням суду, перебуває в Острозькій психіатричній лікарні. Участь у засіданні взяла через відеозв'язок.

"Клопотання про застосування медичних заходів розглядається Рівненським районним судом, його повернули на новий розгляд з ВСУ на підставі касаційної скарги, яку було подано представником потерпілих. Враховуючи тяжкість злочину, а при таких тяжких злочинах може бути обрана тільки міра запобіжного заходу про застосування примусових заходів медичного характеру суворого режиму, тобто заклад тільки з суворим режимом", — зазначив представник сторони потерпілих Леонід Волошин.

За його словами, Острозька психіатрична лікарня не є закладом з суворим режимом.

Представниця жінки Оксана Теперик попросила у головуючого час на ознайомлення з клопотанням, поданим представниками потерпілих. Вона також вважає, що подальший судовий розгляд, якщо до нього дійде, має бути у закритому режимі. За словами Оксани Теперик, однією з потерпілих є неповнолітня і розголос особистої інформації може їй зашкодити.

"Після таких публікацій у ЗМІ ми зіткнулися з булінгом у школі, з іншими, скажімо так, методами приниження малолітньої особи. Тому, я вважаю, що такі дані щодо мами і дитини, повинні бути закриті, в інтересах дитини. Надалі, я думаю, стосунки мами і дитини будуть збережені, оскільки на даний час вони підтримуються, тому особисте життя — в першу чергу", — повідомила під час судового засідання адвокатка Оксана Теперик.

Рішення про задоволення згаданих клопотань сторін суд оголосить 30 березня.

Читайте також

  • У Рівному навчатимуть, як діяти в разі хімічної та радіаційної небезпек. Як зареєструватись
  • Будівництво житлового будинку поблизу Свято-Успенської церкви у Рівному: що відомо і як реагують містяни
  • З третьої спроби за майже 73 тисячі гривень: на торгах продали будівлю першої в Рівному парової водокачки
  • З Рівного до Львова курсуватиме модернізований інклюзивний електропоїзд

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок