Міністр культури розказав, як відновлюватимуть пошкоджені війною заклади на Харківщині

Міністр культури розказав, як відновлюватимуть пошкоджені війною заклади на Харківщині

Міністр культури розказав, як відновлюватимуть пошкоджені війною заклади на Харківщині
Музей Сковороди на Харківщні після ракетного удару. Фото: t.me/synegubov

Заклади культури, пошкоджені російськими обстрілами, отримають допомогу з держбюджету.

Про це під час поїздки до Харкова сказав міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, уряд планує спрямувати гроші та будматеріали бібліотеці імені Короленка та Харківській академії дизайну і мистецтв, чиї будівлі є пам’ятками архітектури. Про яку суму йдеться, Ткаченко не сказав.

"Минулого тижня ми з урядом домовилися про те, що буде окремий рядок в програмі відновлення, який присвячений закладам культури й пам'яткам, які були пошкоджені. Культурі буде приділятися окрема увага. Не тільки лікарням, школам, але і культурі, яка є символом нашої боротьби за ідентичність — це факт", — сказав міністр.

За словами Ткаченка, з вересня 2022 року Мінкульт зібрав в рамках проєкту "Збережіть українську культуру" близько 4 мільйонів гривень для відновлення музейного комплексу Сковороди на Харківщині.

За даними заступниці начальника військової обладміністрації Віти Ковальської, в результаті повномасштабного вторгнення РФ зруйновані 172 заклади культури та 36 об'єктів культурної спадщини на Харківщині.

Що відомо

  • Серед культурних об'єктів Харківщини, які пошкодили російські обстріли — музей Сковороди, бібліотека імені Короленка, художній музей, маєток, спроєктований архітектором Бекетовим, та будинок "Слово".
  • Національний музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі знищений прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня 2022 року. Приміщення знищене, однак найцінніші експонати не постраждали.
  • 3 грудня 2022 року у Мінкульті заявили, що на відновлення музею Сковороди на Харківщині потрібно близько 112 млн гривень.
  • На консервацію музею Григорія Сковороди на Золочівщині, який знищила російська ракета, з обласного бюджету виділили два мільйони гривень.

Читайте також

"Процес вже розпочався". Ткаченко у Харкові прокоментував виселення УПЦ МП з Лаври

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок