"Це вже восьме зірване судове засідання": вчергове відклали розгляд справи колишнього директора КП "Дубовий гай"

"Це вже восьме зірване судове засідання": вчергове відклали розгляд справи колишнього директора КП "Дубовий гай"

"Це вже восьме зірване судове засідання": вчергове відклали розгляд справи колишнього директора КП "Дубовий гай"
Олександр Ждан | Олег Комаренко | Жовтневий суд Запоріжжя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Сьогодні, 29 березня, мало відбутися судове засідання після майже річної перерви в справі колишнього директора центрального парку культури та відпочинку “Дубовий гай” Олега Комаренка. Втім, засідання вчергове відклали, оскільки за технічних причин на відеозв’язок із судом не вийшов адвокат обвинуваченого, який зараз перебуває за межами Запоріжжя.

Нагадаємо, що по справі загиблої у центральному міському парку відпочинку "Дубовий гай" Анни Ждан (2012 р.н.) було ініційовано дві справи щодо:

 • Олега Комаренка, колишнього директора центрального парку культури та відпочинку “Дубовий гай” за частиною другою статті 367 Кримінального Кодексу України "Службова недбалість".
 • Геннадія Мишьякова колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий гай" за частиною третьою статті 275 Кримінального Кодексу України "Порушення правил безпечної експлуатації споруд, що спричинило загибель людини". Останнє засідання по справі Мишьякова відбулося 9 березня 2023 року.
У Запоріжжі суд у справі загиблої дівчинки у "Дубовому гаю", після річної перерви відклав засідання
Марія Свідлова, прессекретарка Жовтневого районного суду Запоріжжя, 29 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Адвокат намагався вийти на зв’язок й у нього не вийшло. Тому потерпіла сторона заявила, що це неповажна причина. Як вирішить суд – подивимося. Поки що суд не коментував нічого", – зазначила прессекретарка Жовтневого районного суду Запоріжжя Марія Свідлова.

У Запоріжжі суд у справі загиблої дівчинки у "Дубовому гаю", після річної перерви відклав засідання
Засідання суду у справі загиблої дитини у "Дубовому гаю", 29 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Раніше Суспільне повідомляло про те, що 8 березня 2020 року у центральному міському парку відпочинку "Дубовий гай" на дівчинку 2012 року народження Анну Ждан впала дерев'яна фігура ведмедя вагою 200 кг. Врятувати її не вдалося, вона померла наступного дня, 9 березня 2020 року.

На сьогодні термін запобіжного заходу для обвинуваченого сплив, каже адвокатка родини Ждан Ірина Вишнякова: "Ми сьогодні вкотре розчаровані тим, що розгляд справи не відбувся. Розгляд справи триває вже більше трьох років".

У Запоріжжі суд у справі загиблої дівчинки у "Дубовому гаю", після річної перерви відклав засідання
Адвокатка родини Ждан Ірина Вишнякова. 29 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами Ірини Вишнякової, згідно з Кримінальним кодексом України, спливає і строк притягнення до кримінальної відповідальності в цій справі:

"Перешкоди, з моєї точки зору, чинить сторона захисту, оскільки вони неодноразово не з’являлися на судове засідання. Ніяких перешкод для здійснення правосуддя наразі немає. Тому, я вважаю, що ми якнайшвидше повинні ці справи розглянути".

У Запоріжжі суд у справі загиблої дівчинки у "Дубовому гаю", після річної перерви відклав засідання
Олександр Ждан, батько загиблої дитини. 29 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Батько загиблої дитини Олександр Ждан впевнений, що справу затягують усіма можливими способами: "Це вже восьме зірване судове засідання. Якби вони всі відбувалися, то, я думаю, справа вже закрилася й було б рішення суду".

Олег Комаренко, який був присутній, від коментарів Суспільному відмовився. Наступне засідання призначили на 26-те квітня. Планують заслухати свідків від потерпілої сторони.

У Запоріжжі суд у справі загиблої дівчинки у "Дубовому гаю", після річної перерви відклав засідання
Олег Комаренко, обвинувачений у справі загиблої дитини на засіданні Жовтневого районного суду, 29 березня 2023 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

Що відомо:

 • 8 березня 2020 року у центральному міському парку відпочинку на дівчинку 2012 року народження впала дерев'яна фігура ведмедя вагою 200 кг. Дівчинка отримала політравми, її було госпіталізовано до обласної клінічної дитячої лікарні. У дитини декілька разів зупинялося серце. Врятувати її не вдалося, вона померла.
 • 13 березня 2020 року директора парку "Дубовий гай" Олега Комаренка звільнив з займаної посади запорізький міський голова Володимир Буряк.
 • 18 серпня 2020 року ексдиректору запорізького парку культури та відпочинку «Дубовий Гай» Олегу Крамаренко співробітники запорізької прокуратури повідомили про підозру за фактом смерті дитини.
 • 22 серпня 2020 року Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя обрав колишньому директору центрального парку культури та відпочинку "Дубовий гай" Олегу Комаренку запобіжний захід — нічний домашній арешт з 21 серпня до 17 жовтня.
 • 28 вересня 2020 року підготовче судове засідання Жовтневого районного суду Запоріжжя у справі загибелі Ані Ждан у парку "Дубовий гай" перенесли на 29 жовтня. Причина – на засідання не з'явився прокурор та захисник потерпілої сторони.
 • У Жовтневому районному суді Запоріжжя 29 жовтня відбулося підготовче судове засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий Гай" Геннадія Мишьякова.
 • 9 грудня 2020 року підготовчі судові засідання у справі колишнього директора Запорізького центрального парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Комаренка та колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова перенесли через їхню хворобу та лікарняний захисника другого підсудного.
 • 22 лютого 2021 року судове засідання у справі колишнього директора Запорізького центрального парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Крамаренка перенесли через неявку нинішнього представника адміністрації парку. Батько загиблої дитини Олександр Ждан сказав, що справу затягують усіма можливими способами. Обвинувачений прийшов до суду лише 3 рази з 15 засідань.
 • Акція на підтримку правосуддя у справі 8-річної Ані Ждан, котра загинула у парку відпочинку "Дубовий гай", відбулася 9 березня 2021 року під стінами адмінбудівлі Запорізької міської ради. Учасники акції вимагали справедливого правосуддя у справі загиблої дитини.
 • 1 листопада 2021 року у Жовтневому районному суді Запоріжжя мали розглядати письмові докази обвинуваченого колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова у справі загибелі 8-річної Ані Ждан у парку “Дубовий Гай”. Проте засідання не відбулося, бо на нього не з’явився другий захисник обвинуваченого.
 • 9 березня 2023 після більш як річної перерви відбулося засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий гай" Геннадія Мишьякова щодо загибелі дитини Ані Ждан.

Читайте також

Запоріжці скаржаться на завали готелю у міському парку, які не прибирають пів року

Мешканця Пологівського району засудили до 5 років ув'язнення за розбещення дитини та вчинення крадіжок

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок