Електронний лікарняний: як отримати за кордоном

Електронний лікарняний: як отримати за кордоном

Електронний лікарняний: як отримати за кордоном
Лікарка, фото ілюстративне. Фото: pexels

Електронні лікарняні листи формуються на основі електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. Як його отримати, якщо ви перебуваєте за кордоном — пояснили у МОЗ України.

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність має бути сформований в день звернення пацієнта до лікаря, згідно з його висновками. Якщо ви отримали такий висновок за кордоном, то зверніться до лікаря там, або ж після повернення в Україну.

В Україні ви повинні мати при собі іноземні медичні документи з нотаріальним перекладом українською, тоді формується листок в реєстрі Пенсійного фонду. Можете отримувати соцвиплати від держави.

Якщо хворіли за кордоном — після повернення додому протягом року від строку лікування зверніться до сімейного лікаря для формування висновку про тимчасову непрацездатність тими датами, які вказані в іноземних медичних документах.

У ситуації, коли ви виїжджаєте за кордон для проводження лікування і маєте відкритий висновок, надішліть особистому лікарю іноземні меддокументи, у яких вказані терміни вашої непрацездатності.

У випадках лікування за кордоном висновок про тимчасову непрацездатність може бути сформований у категоріях:

  • Захворювання або травма загального характеру;
  • Догляд за хворою дитиною;
  • Вагітність та пологи;
  • Ортопедичне протезування.

Зараз електронній системі охорони здоров’я сформовано 15,4 млн медичних висновків про непрацездатність, на основі яких видано 13,6 млн Е-лікарняних, повідомили у МОЗ.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок