Оголосили довгий список учасників театрального фестивалю-премії "ГРА"

Оголосили довгий список учасників театрального фестивалю-премії "ГРА"

Оголосили довгий список учасників театрального фестивалю-премії "ГРА"
Фото: Ольга Стельмашевська

27 березня, у Міжнародний день театру, організатори театрального фестивалю-премії "ГРА" (GRA - Great Real Art) оприлюднили лонглист учасників. Пресслужба події повідомила, що із 135 заявок було відібрано 35 вистав.

Засновником й організатором фестивалю-премії "ГРА" є Національна спілка театральних діячів України. Головна мета заходу — популяризувати й стимулювати розвиток вітчизняного театрального мистецтва в усіх його жанрах, стилях і формах.

У 2022 році через початок повномасштабного вторгнення в Україну російських військ фестиваль не проводився. Цьогоріч захід відбудеться за підсумками 2021 і 2022 років.

"Сьогодні ми всі служимо, – говорить голова експертної ради фестивалю-премії "ГРА" Ольга Стельмашевська. – Хтось на фронті боронить наше сьогодення і майбутнє, а хтось у театрі – заради цього сьогодення і майбутнього мирного життя".

театр
Оголошено лонглист учасників фестивалю-премії "ГРА". Фото: Ольга Стельмашевська

Вона також додала, що організатори висловлюють вдячність усім театрам, які всупереч воєнному стану, подалися цьогоріч на "ГРУ": "Ви випускаєте вистави, ми ГРАємо у ГРУ, разом окреслюємо процес і підтримуємо один одного – значить існуємо, живемо Театром".

Тепер експерти поїдуть Україною і переглядатимуть постановки наживо. В липні планується сформувати шортліст з 12 вистав. А у листопаді відбудеться фінальний етап.

Повний список учасників можна побачити тут.

"Київська пектораль"

До Міжнародного дня театру оголосили і лауреатів 30-ї театральної премії "Київська пектораль". Цьогоріч її вручали тільки у трьох номінаціях — "За особистий внесок", за "Подію року" та "Спеціальну премію".

У 2022 році премію не вручали через початок повномасштабного вторгення Росії. Переможців 2023 року можна переглянути тут.

У Міжнародний день театру оголосили лонглист учасників театрального фестивалю-премії "ГРА"
"Київська пектораль". Фото: Київська пектораль/Facebook

Театральна премія імені Леся Курбаса

Водночас у 2023 році премію імені Леся Курбаса вирішили не вручати, адже, на думку комітету з присудження премії, ніхто не відповідає критеріям.

"На жаль, на думку переважної кількості членів Комітету, робіт, що бездоганно відповідали б критеріям, зазначеним в Положенні про премію Леся Курбаса, цього року не виявилося", — зазначив голова Комітету, театральний критик Сергій Васильєв.

Таке рішення викликало дискусію у соціальних мережах. Більше про реакцію театральних діячів можна прочитати у матеріалі Суспільне Культура.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок