"Процес вже розпочався". Ткаченко у Харкові прокоментував виселення УПЦ МП з Лаври

"Процес вже розпочався". Ткаченко у Харкові прокоментував виселення УПЦ МП з Лаври

"Процес вже розпочався". Ткаченко у Харкові прокоментував виселення УПЦ МП з Лаври
Хрест монастирського комплексу Києво-Печерської Лаври на тлі українського прапора і монумента "Батьківщина-мати" в Києві, 22 листопада 2022 року. AP Photo / Efrem Lukatsky

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час поїздки до Харкова 29 березня сказав, що процес виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври вже розпочався.

З 30 березня працюватиме комісія з передачі будівель у власність держави, повідомив Олександр Ткаченко, відповідаючи на питання Суспільного.

"Цей процес вже розпочався. Мова ніколи не йшла, що там припиниться монаше життя. Яким буде монаше життя, подивимося надалі. Від завтра (30 березня — ред.) починає спільну роботу комісія, де в тому числі є представники митрополії, міністерства та заповідника, яка буде займатися прийманням тих будівель, які мають перейти від користування митрополії до користування державою. Цей процес буде поступовим, я сподіваюся, що все буде в нормі", — сказав міністр.

Що відомо

  • 15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.
  • 2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.
  • Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).
  • 31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).
  • Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.
  • УПЦ МП має покинути Нижню лавру 29 березня. Братія цієї церкви перебувала там понад 35 років. Мінкульт повідомив, що в УПЦ МП завершився термін оренди на території Києво-Печерської лаври. У відповідь в УПЦ МП заявили, що йти з території святині вони не збираються.
  • 29 березня віряни Московського патріархату зібралися на останнє богослужіння на території Києво-Печерської лаври.

Дивіться також

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Вибір редакції

На початок