Десятеро переселенців живуть у шелтері в одному з сіл Звенигородщини. Допомагають із продуктами не лише волонтери, а й місцеві жителі, розповіла Суспільному староста села Лариса Кириченко.
Переселенців у шелтері почали приймати з перших днів повномасштабного вторгнення. Віталій Нестер — із Херсона, живе на Черкащині зі своєю родиною з листопада.
"Доки в мене під ногами міни не почали розриватися, ми сиділи вдома. У сусіда хати вже немає, там два приходи було. Ми живемо в Херсоні на острові, то острів стирають із лиця землі", – розповів він.

У шелтері є плити для приготування їжі, мийка, бойлер, каналізація. У кімнаті найнеобхідніше – ліжка, шафи та тумби.
Нині, зі слів пана Віталія, бракує весняного одягу:
"Немає ні кросівок, ні в що переодягнутися. І так у всіх. У магазинах не накупишся".
Тетяна Дзюбенко переїхала в шелтер у кінці грудня.

"Коли обстріли стали інтенсивнішими, стріляли все ближче й ближче. Потрапили в мій під’їзд, десятий поверх знесло. І я подумала: на цьому, напевно, все".
Нині, за словами пані Тетяни, продуктів їм вистачає:
"У нас все є, всього вистачає. Окрім як коштів, тому що отримуємо всього лише дві тисячі".

Продуктами допомагають місцеві жителі. А вона тим часом продовжує шукати роботу, бо додому планують повертатися лише після перемоги.
Зі слів старости села Лариси Кириченко, шелтер розрахований на 25 людей. Та за потреби знайдуть місце усім, хто цього потребує:
"Міська рада спрямувала кошти, спонсори допомогли. Меблі придбали, дві пральні машинки, два холодильники, забезпечили всіма побутовими приладами, постільною білизною".
Будуть і надалі допомагати всім переселенцям, які завітають до їхнього села, додала вона.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України