США запровадили санкції проти двох російських компаній, що постачають техніку армії М'янми

США запровадили санкції проти двох російських компаній, що постачають техніку армії М'янми

США запровадили санкції проти двох російських компаній, що постачають техніку армії М'янми
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу та головнокомандувач армії М'янми Мін Аун Хлайн, 22 червня 2021 року, Москва, фото: AP

Сполучені Штати 28 березня ввели санкції проти двох російських компаній — "Авіатех" і "Авіазапчасть" — за продаж та обслуговування військової техніки.

Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства торгівлі США, опублікованій у Федеральному реєстрі.

Загалом під експортні обмеження потрапили 11 суб'єктів господарювання, що "діють всупереч національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів".

Окрім російських, до списку були внесені компанії з М’янми, Китаю та Нікарагуа.

При цьому "Авіатех" і "Авіазапчасть" потрапили під санкції як такі, що "продають, закуповують та обслуговують військову техніку, яка дозволяє військовому режиму БірмиБірма — назва М'янми до 1989 року здійснювати порушення прав людини, а також жорстокі повітряні атаки, що призводять до загибелі та поранень цивільних осіб".

Раніше голова української розвідки Кирило Буданов заявляв, що Росія шукає шляхи придбання зброї для війни проти України у будь-яких держав, розглядаючи країни Південно-Східної Азії, зокрема, М'янму.

Правозахисна група Justice for Myanmar (JFM) стверджує, що відстежує тісні взаємини між Росією та хунтою М'янми від моменту держперевороту, що стався у лютому 2021 року. Зокрема, у минулорічному звіті група визначила 19 російських компаній, на які слід накласти санкції за постачання зброї та обладнання армії М'янми.

Читайте також

Проти Білорусі запровадять ще більше санкцій у разі розміщення там ядерної зброї – Моравецький

У ЄС заявили, що конфіскувати російські активи буде нелегко

Світові ціни та антиросійські санкції: аналітик назвав причини здешевшання пального на АЗС

На початок