Привласнили 150 млн грн: посадовців з Дніпропетровщини підозрюють у розкраданні

Привласнили 150 млн грн: посадовців з Дніпропетровщини підозрюють у розкраданні

Привласнили 150 млн грн: посадовців з Дніпропетровщини підозрюють у розкраданні
Фото: Служба безпеки України

Кіберфахівці СБУ припинили розкрадання активів українських компаній, які опинилися на тимчасово окупованих територіях України. До незаконних дій були причетні посадовці з Дніпропетровщини. Про це повідомили на сайті Служби безпеки України.

За повідомленням, до незаконних дій причетні посадовці Державної податкової служби.Таким чином українські підприємці втратили понад 150 мільйонів гривень.

Як встановила СБУ, схема полягала у махінаціях із ПДВ. Зокрема, підозрювані привласнювали "податковий ліміт", який належав українським компаніям, що опинилися під тимчасовою окупацією армії РФ. Це давало їм право сплачувати менше власного ПДВ і заробляти на цьому десятки мільйонів гривень.

Встановлено, що до незаконної діяльності причетний керівник управління з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області та два його підлеглі колеги.

Для реалізації схеми її учасники незаконно втручалися у податкові бази даних і підробляли цифрові підписи керівників компаній. Це дозволило підозрюваним в електронних кабінетах платників податків тимчасово непрацюючих підприємств реєструвати фіктивні господарські операції. Керівники підприємств про викрадення їхніх активів не знали.

Наразі трьом чиновникам і двом їхнім спільникам, у тому числі "бухгалтерці", яка вела чорну бухгалтерію, повідомлено про підозру за частиною 5 статті 185Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах та частиною 3 статті 362 Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї.Кримінального кодексу України:

Наразі тривають слідчі дії.

Читайте також

Завдали понад 1 млн грн збитків під час облаштування укриттів у Києві. Підозрюють трьох посадовців

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок