Дух українського народу: Андрій Лісовий презентував виставку портретів, присвячену жителям села Авдіївка на Чернігівщині

Дух українського народу: Андрій Лісовий презентував виставку портретів, присвячену жителям села Авдіївка на Чернігівщині

Дух українського народу: Андрій Лісовий презентував виставку портретів, присвячену жителям села Авдіївка на Чернігівщині
ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівець Андрій Лісовий ініціював проєкт "Українці, які творять свою державу". Присвятив його жителям села Авдіївка Чернігівського району. Як розповів чоловік команді Суспільного, втілити ідею в життя допомогло подружжя художників зі столиці. Вони намалювали 30 портретів селян та сім пейзажів Авдіївки. Картини сьогодні, 28 березня, презентували в історичному музеї імені Тарновського.

Андрій Лісовий 10 років тому придбав будинок в Авдіївці.

"Коли в березні минулого року вона (Авдіївка, — ред.) стояла на шляху евакуації людей з Чернігова, і через неї пройшло понад 10 тисяч людей, які знайшли тепло, їжу, ліки, дах над головою. Хтось залишався на день-два, перевести дихання, а хтось — поїли і через переправу їхали далі на вільні від окупантів землі".

виставка
Ініціатор проєкту "Українці, які творять свою державу" — Андрій Лісовий. ФОТО: Суспільне Чернігів

В обличчях людей і пейзажах чоловік вирішив показати дух українського народу, архетип села. Андрій запросив художників Юрія Кутілова та Дарію Добрякову. Вони майже три місяці провели в Авдіївці.

виставка
Художник, член Спілки художників України — Юрій Кутілов. ФОТО: Суспільне Чернігів

виставка
Пейзаж. ФОТО: Суспільне Чернігів

Загалом намалювали близько 40 картин. Робота над однією картиною тривала шість годин. За словами художників, найважче було малювати портрети дітей та жінок.

виставка
Виставка картин в історичному музеї імені Тарновського. ФОТО: Суспільне Чернігів

Як розповіли митці, працювали вони безоплатно, адже мріяли зробити такий портретний пленер. Заважала їхній роботі лише спека та комарі.

"На багатьох портретах фігурує дерево – це груша, вона давала таку хорошу тінь. Під нею можна працювати. А коли були дні дощові, то ми працювали у хаті. І ви можете побачити на тлі килима ручної роботи", — каже художниця, членкиня Спілки художників України Дарія Добрякова.
виставка
Художниця, членкиня Спілки художників України — Дарія Добрякова. ФОТО: Суспільне Чернігів

Валерій Корявець один з героїв портретів. Він приїхав з Авдіївки до Чернігова на відкриття виставки. Художники зобразили його родину, сусідів та знайомих. Каже, цю ідею в селі люди спочатку сприйняли з недовірою. Але з першими портретами ставлення змінилося.

виставка
Валерій Корявець. ФОТО: Суспільне Чернігів

виставка
Портрет Валерія Корявця. ФОТО: Суспільне Чернігів

Окрім картин в історичному музеї презентували альбом з їх репродукціями. Їх виготовили 417 штук. Як розповів Андрій Лісовий, 317 альбомів – отримають всі жителі Авдіївки, а решту подарують іноземним посольствам в Україні та відправлять за кордон партнерам.

"Ця галерея буде у мене в сільському будинку. Для того, щоб могли прийти будь-хто, подивитися, не по хатах ходити, на ці портрети дивитися в одному місці".
виставка
Репродукції картин. ФОТО: Суспільне Чернігів

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

Національний банк України випустив пам'ятну медаль "Місто героїв — Чернігів"

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок