Міськрада Херсона: як депутати змінювали фракції

Міськрада Херсона: як депутати змінювали фракції

Міськрада Херсона: як депутати змінювали фракції Світлина: Суспільне Херсон

Суспільне дослідило роботу чинних депутатів Херсонської міської ради на предмет їх відданості політичним ідеям, партіям та депутатським групам. В ході дослідження ми виявили як найстабільніших депутатів, так й найнепосидючіших.

Інформацію для цієї публікації кореспонденти Суспільного отримали з сайтів громадянської мережі "Опора", Херсонської міської ради та Центральної виборчої комісії.

Чергові вибори до міської ради Херсона відбулися 25 жовтня 2015 року. Тоді до Херсонської міськради 8-го скликання потрапили 54 депутати з 8 політичних партій – дані ЦВК. Найбільше до міської ради було обрано представників партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" - одинадцятеро, найменше - "Радикальної партії Олега Ляшка" (троє).

Міськрада Херсона: в "Опорі" дослідили, як працювали депутатиТаблиця: Суспільне Херсон

Загалом до Херсонської міської ради обрали 54 депутати від 8 політичних партій. Дані - ЦВК

Загалом за нинішню каденцію 32 депутати вийшли з фракцій за власним бажанням, були виключені або замінені. Найстабільнішою виявилась малочисельна фракція ВО "Свобода", в якій усі 4 депутати й досі лишаються на своїх місцях. До слова, у двох фракціях під час нинішньої каденції померли два депутати - представник "Радикальної партії Олега Ляшка" Олександр Васильєв та депутатка від "ВО "Батьківщина" Нелля Голубенко.

Найбільші зміни у міській раді Херсона відбулися 2019 року. Зокрема, тоді 6 депутатів від "Опозиційного блоку" написали заяви про вихід із фракції та створення депутатської групи "Опозиційна платформа - За життя". Того ж року п'ятьох депутатів втратила й фракція "БПП "Солідарність" - четверо пішли за власним бажанням, одну людину виключили.

Також цієї каденції було замінено 6 депутатів у фракції "Опозиційний блок", 5 - у фракції "Самопоміч", по 3 у "БПП "Солідарність" та "Наш край", 2 - у ВО "Батьківщина" та по 1 в "УКРОП" та "Радикальній партії Олега Ляшка".

Таким чином, нинішній склад Херсонської міської ради, згідно з її офіційним сайтом, виглядає наступним чином:

Міськрада Херсона: в "Опорі" дослідили, як працювали депутатиТаблиця: Суспільне Херсон

Конфігурація кількості депутатів у фракціях під кінець каденції дещо змінилась. Дані - ХМР

Протягом каденції міськради 8-го скликання херсонські депутати створювали та працювали в семи депутатських групах:

Міськрада Херсона: як депутати змінювали фракціїТаблиця: Суспільне Херсон

Загалом у міській раді 8-го скликання 7 депутатських груп. Дані - ХМР

Свої фракції протягом каденції покинули:

  • Віталій Богданов - "Українське об'єднання патріотів - "УКРОП";
  • Євген Назарян - "Українське об'єднання патріотів - "УКРОП";
  • Лариса Леонова - "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина";
  • Аркадій Подлєсний - "Об'єднання "Самопоміч";
  • Руслан Рубан - "Об'єднання "Самопоміч";
  • Валентин Сух - "Об'єднання "Самопоміч";
  • Ігор Токарев - "Об'єднання "Самопоміч";
  • Михайло Чемерис - "Об'єднання "Самопоміч";
  • Ірина Ценкер - "Блок Петра Порошенка "Солідарність";
  • В'ячеслав Яременко - "Опозиційний блок".

Нагадаємо, вже цього року в Україні відбудуться нові вибори до місцевих рад. Згідно з виборчим законодавством місцеві вибори мають відбутися в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень чинної місцевої ради, тобто 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.

У липні 2019-го Верховна рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.

У Виборчому кодексі передбачена можливість змінити місце голосування онлайн. У травні 2020 року Центральна виборча комісія ухвалила новий порядок зміни виборчої адреси, який також дає можливість внутрішньо переміщеним особам голосувати на місцевих виборах за місцем фактичного проживання.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди