Для Сум куплять 19 тролейбусів в кредит від Європейського банку

Для Сум куплять 19 тролейбусів в кредит від Європейського банку

Для Сум куплять 19 тролейбусів в кредит від Європейського банку
Суспільне Суми

Для Сум куплять 19 тролейбусів за кредитні гроші від Європейського банку. Частину з них обіцяють доставити в місто до кінця 2020 року. 23 червня міська рада та представники компанії, що виграла тендер, підписали контракт на поставку транспорту.

"Були спочатку одні розрахунки, потім вимоги до контракту посилилися, тому що консультанти банку наполягали, щоб із технікою йшло ремонтне обладнання. Сума кредиту від Європейського інвестиційного банку - 4 млн євро. Вартість одиниці, згідно з контрактом, - 200 тисяч євро", - розповів начальник відділу транспорту і зв'язку Сумської міської ради Сергій Яковенко.

До кожного із 19 тролейбусів, за його словами, додається комплект запчастин. Також у вартість входить навчання водіїв і фахівців з обслуговування техніки.

Виграла тендер компанія "Богдан Моторс". За словами її директора, Дмитра Писаного, це - 12-метрові тролейбуси із низькою підлогою, сучасними двигунами, які дозволяють економити електроенергію.

Для Сум куплять 19 тролейбусів в кредит від Європейського банку
Суспільне Суми

"Ці тролейбуси оздоблені сучасними комплектуючими, які вироблені в Україні. Особливості сходів – для людей з обмеженими можливостями. Ззовні, може, не видно, але всередині повно модифікацій сучасних", - розповів Писаний.

Усього в Сумському комунальному підприємстві "Електроавтотранс" 74 тролейбуси, з яких 28 - з низькою підлогою, розповів директор Андрій Новик."Частково будемо змінювати старий парк і частково будемо підсилювати маршрути, і займаємося розробкою нових. Це поки наша таємниця", - сказав директор.

Кредит розрахований на 22 роки. Перші 2 роки кредитування на пільгових умовах – без сплати відсотків. Наступні 20 років, як зазначено на сайті департаменту фінансів, місто погашатиме тіло позики і 2,5% кредитних нарахувань. Погашення кредиту здійснюється рівними платежами кожні півроку.

Як оцінювати такі кредитні ініціативи, розповів співголова Асоціації транспортного планування та моделювання Дмитра Беспалов. Він переконаний, що кредит у транспортній сфері - річ звична.

"Немає в міста змоги вкласти велику кількість грошей, і не будь-яке місто може претендувати отримати гарантії держави для отримання цього кредиту. Такі банки не на все і не всім дають гроші. Вони дають цільовим чином, вони контролюють їх використання, і там дуже багато документів треба, аби підтвердити право отримати такий кредит. І конкурс має бути прозорим", - розповів Беспалов.

Точна дата поставки тролейбусів у 2020 році не визначена. Це, за словами директора компанії-переможця, залежатиме від того, коли банк перерахує гроші підприємству.

Авторка - Тетяна Юхта

Що відомо

  • "Міський громадський транспорт України" – це фінансова угода між Україною та Європейським Інвестиційним Банком, яка була ратифікована Законом України від 12 квітня 2017 року.
  • Нею передбачена реалізація 21 підпроєкту з розвитку міського пасажирського транспорту в 11 містах України, в тому числі в Сумах.
На початок