За рік війни в Україні зареєстровано понад 202 тисячі нових бізнесів — Опендатабот

За рік війни в Україні зареєстровано понад 202 тисячі нових бізнесів — Опендатабот

Роздрібна торгівля
Роздрібна торгівля. Фото: Суспільне Полтава

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні було зареєстровано понад 202 тисячі нових ФОПів. Більшість нових бізнесів відкриваються у сфері роздрібної торгівлі.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".

Зазначається, що після початку повномасштабної війни, деякий час реєстри не працювали та відкрити власну справу було неможливо. Після відновлення можливості відкривати ФОП за допомогою "Дії" за першу добу було зареєстровано понад тисячу нових бізнесів.

"Уже у квітні минулого року їхня кількість зросла удесятеро – до 12,6 тисячі справ. Відтоді кількість нових ФОПів збільшувалась, сягнувши піку у вересні до 20,1 тисячі", —йдеться у повідомленні.

Опендатабот
Інфографіка "Опендатабот"

Після невеликого спаду протягом осені та початку зими, ймовірніше за все, пов’язаного з блекаутами та масовими обстрілами Росією цивільної інфраструктури, на початку 2023 року кількість нових малих та середніх бізнесів знову почала рости.

Найбільшу кількість нових ФОПів від початку повномасштабного вторгнення зареєстрували кияни – 29 тисяч. На Львівщині було зареєстровано 16,8 тисячі ФОПів. На третьому місці Дніпропетровщина – там зареєстрували 15,9 тисячі нових бізнесів.

Опендатабот
Інфографіка "Опендатабот"

Війна змінила також й напрямки діяльності малого та середнього бізнесів.

Перед початком повномасштабного вторгнення перше місце за кількістю реєстрацій нових ФОПів посідала класифікація видів економічної діяльності "Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність", а категорії "Надання інформаційних послуг" та "Надання інших індивідуальних послуг" обіймали третю та четверту позиції.

"Рік великої війни змінив ситуацію – у 2022 до топу увірвалися ФОПи, пов’язані з торгівлею. Нові ФОПи-айтівці посунулися на друге місце, поступаючись бізнесам у сфері роздрібної торгівлі", — йдеться у повідомленні.

Опендатабот
Інфографіка "Опендатабот"

Третє місце посідають бізнеси у сфері оптової торгівлі автотранспортом. Натомість інформаційні та індивідуальні послуги обіймають 5 та 7 місця у переліку відповідно.

За даними "Опендатабот" у 2023 році кожен другий новий бізнес відкривають жінки. Загалом від початку року зареєстровано 36 892 ФОПи, з них 51% або 18 776 започаткували жінки.

Читайте також

Виїзд за кордон: скільки дозволів на виїзд видали через систему "Шлях"

Ринок праці в Україні стабілізувався, але не для айтівців — дані Опендатабот

Українці втричі менше купували житло у 2022 році — Опендатабот

Вибір редакції

На початок