Болгарія може продати Україні велику кількість боєприпасів через посередників — ЗМІ

Болгарія може продати Україні велику кількість боєприпасів через посередників — ЗМІ

Військовий з прапором Болгарії
Військовий з прапором Болгарії. Фото: Associated Press

Болгарія може продати Україні велику кількість боєприпасів через посередників, що може суттєво вплинути на перебіг бойових дій.

Про це повідомляє Euractiv, посилаючись на місцеві ЗМІ.

У міністерстві оборони Болгарії повідомили, що передадуть старі боєприпаси вартістю майже 175 мільйонів євро державному військовому заводу ВМЗ, а замість них отримають нові.

Колишній міністр оборони Бойко Ноєв в інтерв'ю bTV пояснив, що мета цього рішення полягає в тому, щоб велика кількість старих боєприпасів зі складів болгарської армії потрапила до України.

"Це найбільше переозброєння болгарських сухопутних військ в новітній історії. Це величезна кількість боєприпасів — сотні тисяч. Відбувається величезне зростання цін на боєприпаси, і ВМЗ буде продавати ці боєприпаси через посередників в Україну", — сказав колишній міністр.

Він додав, що "це така кількість боєприпасів, яка може переломити хід війни на деяких напрямках на українському фронті".

Болгарська армія має запаси боєприпасів радянського зразка, які потрібні українській армії для використання наявної зброї радянського зразка, зокрема танків, гаубиць, протитанкових гранатометів, радянських реактивних систем залпового вогню, автоматів АК-47 тощо.

27 березня міністр оборони Болгарії Дімітар Стоянов прокоментував, що схема з ВМЗ була узгоджена лише "з метою поновлення запасів воєнного часу" для армії.

Він додав, що це є частиною рішення Національних зборів про "підтримку України". Стоянов не відповів, що його міністерство буде робити з боєприпасами.

Президент Румен Радев, який керує країною за відсутності регулярно обраного уряду і парламенту, публічно виступав проти поставок зброї в Україну.

Кілька днів тому в Брюсселі Радев оголосив, що Болгарія продаватиме зброю та боєприпаси іншим європейським країнам за умови, що вони не будуть відправлені в Україну. Він заявив про це попри рішення парламенту в середині грудня про те, що болгарська армія буде направляти військову допомогу безпосередньо в Україну.

Якщо боєприпаси будуть передані з армії на військовий завод, а потім експортовані через посередників в Україну, Радев може продовжувати говорити своїм прихильникам, що Софія не допомагає Україні.

Болгарія є однією з країн ЄС, яка не підтвердила свою участь у плані ЄС із закупівлі 1 мільйона боєприпасів для України.

Читайте також

Резніков підтвердив прибуття танків Challenger в Україну

Україна сподівається отримати щонайменше 40 французьких винищувачів Mirage — ЗМІ

Німеччина доставила в Україну 18 танків Leopard 2 — Бундесвер

На початок