Резніков підтвердив прибуття танків Challenger в Україну

Резніков підтвердив прибуття танків Challenger в Україну

Оновлено
Танк Challenger 2
Навчання українських військових користуванню танками Challenger 2 у Великій Британії. Фото: twitter.com/DefenceHQ

Міністр оборони України Олексій Резніков підтвердив прибуття в країну британських основних бойових танків Challenger. Про це він написав у Twitter і опублікував відео з танками.

"Було приємно покататися на першому українському ОБТ Challenger 2. Такі танки, поставлені Великою Британією, нещодавно надійшли до нашої країни. Незабаром ці фантастичні машини почнуть виконання бойових завдань", — написав він.

Міністр подякував за допомогу прем'єр-міністрові Британії Ріші Суніку, міністрові оборони Бенові Воллесі і британському народу.

Що відомо про постачання танків Challenger 2 Україні

19 січня, за день до чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", сім країн Європи узгодили військову допомогу для України. Тоді повідомлялось, що Велика Британія, окрім іншого, передасть Україні 14 танків Challenger 2. Це — основний танк сухопутних військ Великої Британії. Він важкоброньований та мобільний, призначений для використання в зоні прямого вогню. Випускається компанією BAE Systems Land & Armaments.

У лютому міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що Велика Британія може запропонувати Україні більше своїх основних бойових танків на додаток до 14 вже обіцяних, але це буде залежати від оборонних потреб країни.

4 березня посол України у Великій Британії Вадим Пристайко повідомив, що країна передасть Силам оборони зі своїх запасів удвічі більше основних бойових танків Challenger 2, ніж пообіцяла.

27 березня стало відомо, що українські екіпажі повернулися додому після навчання у Британії на танках Challenger 2.

Читайте також

До "бойових кицьок" долучився "слон". Україна отримала танки Challenger від Великої Британії

Британія оприлюднила відео тренувань українських військових на танках Challenger 2

Велика Британія поставить Україні снаряди зі збідненим ураном для танків Challenger 2

На початок