Норвегія вимагає посилити контроль за поводженням зі зброєю в біатлоні після курйозу на Кубку світу

Норвегія вимагає посилити контроль за поводженням зі зброєю в біатлоні після курйозу на Кубку світу

Норвегія вимагає посилити контроль за поводженням зі зброєю в біатлоні після курйозу на Кубку світу
AP Photos

Що зумовило звернення норвезької сторони до IBU.

Норвезький біатлонний союз (NSSF) вимагає від організаторів міжнародних змагань зробити жорсткішими правила поводження з гвинтівками. Про це повідомляє місцеве видання NRK.

На початку календарного року увагу біатлонної спільноти привернув епізод за участю бельгійця Тьєррі Ланґера на етапі Кубка світу в Поклюці. Після падіння на дистанції біатлоніст намагався прочистити власну гвинтівку на стрільбищі, притуливши зброю до обличчя.

Читайте також: Бельгійському біатлоністу загрожувала дискваліфікація через небезпечне поводження зі зброєю під час гонки: що сталося

"Цього не варто повторювати вдома", — розповідав Ланґер, якому вдалося уникнути значних санкцій з боку Міжнародного союзу біатлоністів (IBU).

В IBU аргументували: чинні обмеження в поводженні зі зброєю наразі діють достатньо ефективно, аби не вносити жодних змін до регламенту.

Зі свого боку, Норвегія наводить як приклад власні жорсткі обмеження для біатлоністів. Президент місцевої федерації Арне Гортен розповів, що якби епізод стався на місцевих норвезьких змаганнях, Ланґера було б усунено від виступів.

"Якби таке сталося у Норвегії, цю людину відсторонили б від змагань. Причина, з якої ми надсилаємо звернення [до IBU], — коли таке стається на телебаченні, наші спортсмени дивуються діям таких учасників, у той час як ми приділяємо цьому значну увагу. Очевидно, що ми не хочемо нікого втрачати й мусимо впевнено підняти це [питання]", — пояснює Гортен.

Чинний володар Великого кришталевого глобуса Кубка світу Йоганнес Бьо додає, що за порушення учасники змагань мають нести відповідальність, відповідно до посилених вимог регламенту.

"Мусять бути [введені] жорсткі правила для безпеки й поводження зі зброєю. Рідко хтось припускається помилки, але якщо щось робиться неправильно, покарання — єдина можливість підтримувати порядок", — сказав п'ятиразовий олімпійський чемпіон.

Біатлон
Йоганнес Бьо на чемпіонаті світу в Обергофі. AP Photos

Звернення з вимогою змінити правила Норвегія планує скерувати до IBU впродовж кількох тижнів. У федерації очікують, що технічний комітет керівного органу перегляне зміни до правил під час засідання у травні.

Що відомо

  • Сезон Кубка світу з біатлону добіг кінця у березні. Останнім у календарі змагань став етап у норвезькому Голменколлені.
  • Бьо в сезоні 2022/23 здобув свій четвертий Великий кришталевий глобус у кар'єрі. В чоловічому заліку Кубка націй збірна Норвегії також ушосте поспіль посіла підсумкове перше місце.
  • Тьєррі Ланґер — 31-річний бельгійський біатлоніст, колишній учасник змагань з лижних перегонів. На Олімпіаді-2022 найкращим результатом Ланґера стало 67-ме місце в спринтерській гонці.

Вибір редакції

На початок