У франківському ліцеї № 17 батьки звинувачують вчительку у непрофесійності

У франківському ліцеї № 17 батьки звинувачують вчительку у непрофесійності

У франківському ліцеї № 17 батьки звинувачують вчительку у непрофесійності Суспільне Карпати

У соцмережі Facebook зав’язалася гаряча дискусія щодо оцінювання знань учнів в Івано-Франківському ліцеї № 17. Мати ліцеїста Наталія Максимів вважає, що учні сьомого класу мають низький рівень знань з математики. Про це йшлося у студії Суспільного.

Усе розпочалося з її допису. Жінка виклала у соцмережі табель свого сина, де видно: у хлопчика відмінні оцінки з усіх предметів (10-11), окрім математики.

"Табель хлопчика, який до 5 класу з математики мав тверду оцінку дев'ять. Починаючи з 5-го класу оцінки просто чудові, окрім математики. І не тільки в одного учня, а майже у всіх.... Можливо варто за період канікул задуматися, чому так відбувається, чому половина учнів переходять в інші школи, чому діти знань зовсім не отримують, хоча перша вчителька дала колосальні знання з даного предмету. Чому всі класи відмовляються від вчителя з математики, а ви ігноруєте?" - написала Наталія Максимів.

"Дуже принципова і дуже вимоглива. До кожного заняття вона готується і свій предмет знає прекрасно, - розповідає про учительку директорка ліцею Дарія Новікова. - У навчальному закладі працює 15 років, загалом стаж роботи – 22 роки". Проте жінка визнає, що у вчительки є серйозні проблеми щодо комунікації з учнями та спілкування з батьками.

Мама семикласника Ольга Яремак розповідає, що у п’ятому класі, після уроку математики, син підійшов до учительки, бо не все зрозумів на уроці. Вона йому відповіла, що перерва – це її час, і вона йде пити каву.

За скаргами батьків у ліцеї провели перевірку щодо об’єктивності оцінювання знань учнів. Проте жодних змін так і не відбулося.

Батьки учнів налаштовані рішуче. Якщо з боку керівництва ліцею не буде вжито відповідних дій, обіцяють перевести дітей до інших навчальних закладів.

Керівник Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук каже, що у департаменті зареєстроване звернення від матері одного з учнів щодо цієї ситуації. Проте такі питання мають вирішуватися на місці, тобто в навчальному закладі. Адже департамент не може втручатися у трудові договори між закладом та вчителем. Рішення ухвалює винятково дирекція.

"Питання оцінювання з одного боку просте, з іншого складне. Просте, бо є критерії, за якими потрібно оцінити учня. Складне, бо при будь-якій оцінці завжди є місце суб’єктивним думкам", - каже Ігор Максимчук.

Чиновник обіцяє створити спеціальну комісію, яка і визначить відповідність дій вчителя. Крім того, він радить провести професійний аудит у ліцеї. Його можуть зініціювати батьки, а проведе Центр оцінювання якості освіти. Аудит передбачає оцінювання професійних знаннь вчителя, його здатності комунікувати з учнями.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди