Хімічні боєприпаси на Донеччині: у ЗСУ повідомили про кількість таких атак

Хімічні боєприпаси на Донеччині: у ЗСУ повідомили про кількість таких атак

Хімічні боєприпаси на Донеччині: у ЗСУ повідомили про кількість таких атак
Український військовий. Фото: Генштаб ЗСУ

Російська армія почала частіше застосовувати хімічні боєприпаси проти Сил оборони на Донеччині. За останні три доби зафіксовано понад десять таких атак на донецькому напрямку.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив керівник об'єднаного пресцентру сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський.

"Ворог скидає з БпЛА вибухівку з хлорпікриномТакож відомий як нітрохлороформ. Хлоіпікрин був відкритий у 1848 році шотландським хіміком Джоном Стенхаузом. В разі контакту речовина викликає сильне запалення очей, носа, горла, дихальних шляхів.. Це відбувається вже не перший день, а з 23 числа. 23 числа був пробний варіант — одну скинули вибухівку. 24 березня — скинули дві і вчора за день скинули шість таких вибухівок", — розказав Дмитрашківський.

Він нагадав, що це заборонена зброя. І розказав, що українським військовим вдалося зафіксувати її застосування на місяць тому на Запорізькому напрямку фронту, коли ЗСУ вперше зіткнулись із такою зброєю.

"Ми маємо цей нерозірваний боєприпас, це К-51. На даний момент вибухи, які відбуваються на Донецькому напрямку, зібрати неможливо. Але якщо потрапляє в окоп або бліндаж, відповідно потрібно мати або протигаз, або відійти від того місця, бо викликає і рвоту, і сльози", — пояснив Дмитрашківський.

Читайте також

"Хоч штурмів менше, вогонь поки щільний". Контроль ЗСУ над ситуацією та кадри Бахмута у вогні: хроніка 27 березня

"Активізувалися в напрямку Авдіївки". Російські військові 315 разів вели обстріли на Донецькому напрямку — Дмитрашківський

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок