У кропивницькому будинку, де вибухнув газ, працює комісія. Коли відновлять газопостачання і скількох мешканців відселили

У кропивницькому будинку, де вибухнув газ, працює комісія. Коли відновлять газопостачання і скількох мешканців відселили

У кропивницькому будинку, де вибухнув газ, працює комісія. Коли відновлять газопостачання і скількох мешканців відселили
У будинку обстежують газове обладнання й вентиляційні канали. Фото: Суспільне Кропивницький

У будинку на вулиці Юрія Коваленка в Кропивницького, де стався вибух газу, відновили електрику й водопостачання в усіх квартирах. Про це розповіла Суспільному Ірина Федорашко – інженерка кооперативу, який обслуговує будинок. З її слів, пошкоджені електрощитки замінили. Ліфт для використання непридатний. Комісія газової служби перевіряє обладнання й вентиляційні канали у квартирах.

Газопостачання відновлять після звернення балансоутримувача – власника будинку, закінчення перевірки та встановлення пошкоджених дверей у шести квартирах, пояснив майстер аварійно-диспетчерської газової служби Олександр Краус. "Я маю на увазі квартири на шостому поверсі. Там, де не було дверей або вони були пошкоджені. Якщо все це буде, то газопостачання відновлюватимемо".

Також потрібно, щоб удома були всі мешканці, каже Олександр Краус. "Ми виконаємо контрольну перевірку на витоки газу. Обійдемо квартири й в кожній квартирі на всіх різьбових з’єднаннях перевіримо, чи є витоки газу".

У кропивницькому будинку, де вибухнув газ, працює комісія. Коли відновлять газопостачання і скільки квартир відселили
У квартирах обстежують газове обладнання й вентиляційні канали. Фото: Суспільне Кропивницький

У штаб з приводу пошкоджень після вибуху надійшло 70 звернень, повідомила телефоном заступниця начальника управління житлово-комунального господарства Тетяна Савченко. Відселили мешканців п’яти найбільш пошкоджених квартир. Висновків будівельної експертизи про масштаби руйнування будинку поки немає.

Олена Іщенко мешкає на другому поверсі. Каже, під час вибуху її вдома не було. "Вилетів тільки тамбур. Пошкоджена стеля й дуже пошкоджена машина, яка стояла біля під’їзду. Без газу справляємось. Світло й вода в нас є".

У кропивницькому будинку, де вибухнув газ, працює комісія. Коли відновлять газопостачання і скільки квартир відселили
Наслідки вибуху газу в квартирі. Фото: Суспільне Кропивницький

Сергій Загляда мешкає на сьомому поверсі, вище тієї квартири, де стався вибух. Каже, у квартирі вирвало двері. "Вони відновленню не підлягають. Стіну, де двері вставляються, також заново робили. Всередині у дверях скло повилітало. Комісія сказала, що нам можна проживати у квартирі. А з 206 квартири виселили. Там не можна проживати – стіна відійшла".

Квартиру на четвертому поверсі під’їзду протягом двох днів оглядала комісія, розповіла мешканка Марія Кучерук. "Подивилися вони, записали. У сусідній квартирі те саме, я так розумію. Стіна також відійшла. Я спитала, чи можна тут жити. Мені сказали, поки йти не треба. Тільки в спальні не можна перебувати".

Що відомо

  • 49-річний кропивничанин Володимир, який отримав опіки внаслідок вибуху газу у квартирі 23 березня розповів: вибух стався, коли він включав електрочайник. Газову плиту у вересні минулого року відімкнув сам, але вважає: це не могло бути причиною вибуху: "Запах газу почав чути, і я її відключив. Вивіз в цілях безпеки, кран постійно був закритий". Мешканець квартири самовільно від’єднав газову плиту від мережі. Це могло стати причиною вибуху, сказав головний інженер Кропивницької філії компанії "Газмережі" Володимир Шаповал.
  • Травмованому потрібна операція із пересадки шкіри, розповіла завідувачка опікового відділення Наталія Корчака. Опіками уражені 15% тіла, три з них глибокі. За словами лікарки, лікування з такими травмами триває місяць-півтора.
  • Мешканцям пошкоджених від вибуху газу квартир у Кропивницькому пропонують пожити в готелі. У дворі будинку у комунальному автобусі організували роботу мобільного штабу, де мешканці можуть залишити заяву щодо допомоги, якої вони потребують.
  • Близько 9:20 23 березня у кропивницькій багатоповерхівці вибухнув газ. Під час вибуху ніхто не загинув, одна людина отримала травми. Травмований – 49-річний мешканець квартири. Чоловік сказав, що вибух стався, коли він включав електрочайник. 24 березня його перевели в опікове відділення.
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок