Без російського контенту та не лише для дітей: як у війну працює Рівненський театр ляльок

Без російського контенту та не лише для дітей: як у війну працює Рівненський театр ляльок

Без російського контенту та не лише для дітей: як у війну працює Рівненський театр ляльок
Репетиція вистави "Івасик-Телесик" / Рівненський обласний театр ляльок, м. Рівне, 27 березня 2023 року. Фото: Суспільне Рівне

Вистави не лише для дітей, а й для дорослих і жодного російського матеріалу — така стратегія у роботі Рівненського театру ляльок. 27 березня, у Міжнародний день театру, журналісти Суспільного запитали працівників театру про роботу в умовах воєнного стану.

Час, коли довелося звикати до роботи у стресових умовах. Так характеризує 2022 рік, актор обласного театру ляльок Давид Стеблюк. Після повномасштабного вторгнення йому з колегами довелося грати перед сотнями глядачів з різних куточків України, працювати при вимкненому світлі та під час повітряних тривог.

"Переривається вистава, ти маєш зібрати глядача, його завести в підвал. І постійно такі перерви. Взагалі у виставі, коли її рвати, це не дуже класно. Ти не можеш зійти зі сцени. Можливо, у тебе монолог саме мав бути, до якого ти доходив увесь цей період, він обривається і ти тут таки маєш вивчати, як би ти увійшов такий розхолоджений знову у той монолог, але звикаєш, працюєш", — каже Давид Стеблюк.

Читайте також: Актор та музикант з Рівного Давид Стеблюк презентував кліп на пісню "Псевдоцарство"

У Міжнародний день театру на сцені обласного театру ляльок проходить репетиція вистави "Івасик Телесик". За словами режисерки Олени Ткачук, глядачам запропонують незвичне бачення казки. Її присвятили матерям, чиї діти боронять Україну на фронті і подали так, щоб і дітям, і батькам було однаково цікаво.

Читайте також: "Івасик-Телесик": як готують ляльки й декорації для прем'єри у Рівному

"Сама вистава вона не просто про хлопчика Івасика, який поборов змію, а, в першу чергу, це про взаємовідносини батьків і дітей. Взаємовідносини Івасикової мами з Івасиком. Про дорослішання і мужніння хлопчика, який стає чоловіком і взаємовідносини з іншою мамою. Тому що Змія теж мама. У неї теж дитина", — розповідає режисерка обласного театру ляльок Олена Ткачук.

За словами директора театру ляльок Володимира Данилюка, у театрі також переглянули репертуарну політику:

"Відмовилися від вистав, які пов'язані якимось чином з агресором. Репертуар, звичайно, трохи менший став, але ми буквально за один рік здійснили, як ніколи — сім нових вистав".

У рік повномасштабного вторгнення в обласному театрі ляльок почали масово плести маскувальні сітки для фронту. Також тут почали показувати класику українського кінематографа з фільмофонду Національного центру Олександра Довженка, працівники якого вимушено переїхали у Рівне на час війни. За словами директора театру ляльок, кількість постійних глядачів за останній час помітно зросла.

Читайте також

  • Дощ, сніг і нічні морози: яку погоду на Рівненщині прогнозують найближчими днями
  • "У людей інші пріоритети": як війна може вплинути на поширення туберкульозу на Рівненщині — пояснює експерт
  • З Рівного до Львова курсуватиме модернізований інклюзивний електропоїзд
  • Збитки на 114 млн грн: на Рівненщині директора заводу підозрюють у незаконному видобуванні граніту

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок