"Підірвав" крейсер "Москва" на полотні за три тижні до самої події. Художник з Дніпра розігрує картину для допомоги ЗСУ

"Підірвав" крейсер "Москва" на полотні за три тижні до самої події. Художник з Дніпра розігрує картину для допомоги ЗСУ

"Підірвав" крейсер "Москва" на полотні за три тижні до самої події. Художник з Дніпра розігрує картину для допомоги ЗСУ
Фото: Сергій Бурбело

Художник і волонтер з Дніпра Сергій Бурбело влаштував розіграш своєї картини «Ідущій корабль», аби зібрати гроші на автівку для бійців. Загалом треба близько 120 тисяч гривень, розповів він Суспільному Дніпро.

За словами автора, його картина із зображенням палаючого російського крейсера «Москва» – «пророча». Вона була написана в березні 2022 року, за три тижні до того, як корабель справді був потоплений.

Як розказав художник, початок повномасштабної війни застав його в Німеччині, де він відкривав персональну виставку. Задум цього полотна з’явився саме в ті дні, коли він повертався додому, в Дніпро, через всю Україну.

«Ми їхали через всю країну, бачили купу «їжаків», блокпости, я уявив собі море з «їжаків». І паралельно ж була історія з прикордонниками з острова Зміїний. В моїй уяві це поєдналося: хлопці самі на якомусь шматочку суші, а навколо – море, і ворожий корабель. І от захотілося їм допомогти – підпалити цю «бляшанку». Друзі приходили в майстерню, дивилися на картину, говорили, що це вигадка, а за три тижні вигадка стала правдою. Намалював 24 березня, а 13 квітня його затопили. Тепер я хочу продати цю картину, аби допомогти нашим хлопцям, які зараз перебувають на Вугледарському напрямку», – розповів Сергій Бурбело.

Розіграш картини триватиме до 31 березня. Аби взяти в ньому участь, треба поповнити «банку» бійців мінімум на 200 гривень.

Зібрані гроші підуть на придбання вантажівки для одного з підрозділів 72-ої окремої механізованої бригади.

Окрім того, задля допомоги армії художник наразі продає ще кілька своїх картин, зокрема «Бавовна в Севастопольській бухті» та «Кримський міст». Вони, каже автор, також були написані не після, а саме до зображуваних подій.

Що відомо

  • 13 квітня 2022 року ВМС України поцілили ракетами флагман Чорноморського флоту РФ крейсер "Москва". Згодом у Міністерстві оборони Росії визнали, що крейсер затонув у Чорному морі під час буксування.
  • Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України крейсер діяв в районі острова Зміїний. Після 2 березня 2022 року його бачили недалеко від узбережжя Одеси. Також корабель періодично повертався у порт Севастополя.
  • Острів Зміїний, що входить до Кілійського району Одеської області 24 лютого атакували російські війська. На острові перебували 13 прикордонників. Спочатку військові отримали пропозицію здатися, на яку відповіли відмовою. Після цього на Зміїний почався ракетно-артилерійський удар. О 22:05 24 лютого острів захопили.

Читайте також

У Чернівцях художник з Дніпра створив патріотичний мурал

«...ло з кремлівської берлоги». Художник з Дніпра створив картину про російську агресію в Україні

"Хочу об'єднати всіх українців". Як іванофранківка малює картину "Слава Україні"

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок