"Не знав, що треба викликати газовиків. Плиту від'єднав сам", – мешканець кропивницької квартири, де вибухнув газ

"Не знав, що треба викликати газовиків. Плиту від'єднав сам", – мешканець кропивницької квартири, де вибухнув газ

"Не знав, що треба викликати газовиків. Плиту від'єднав сам", – мешканець кропивницької квартири, де вибухнув газ
Травмований під час вибуху. Фото: Суспільне Кропивницький

49-річний кропивничанин Володимир, який отримав опіки внаслідок вибуху газу у квартирі 23 березня розповів: вибух стався, коли він включав електрочайник. Газову плиту у вересні минулого року відімкнув сам, та вважає це не могло бути причиною вибуху: " Запах газу почав чути і я її відключив. Вивіз в цілях безпеки, кран постійно був закритий". Мешканець квартири самовільно від’єднав газову плиту від мережі. Це могло стати причиною вибуху, сказав головний інженер Кропивницької філії компанії "Газмережі" Володимир Шаповал.

Володимир говорить, працівників газу, щоб відімкнути плиту, не викликав: "Я не знав, що треба, вважав, що сам впораюсь. Може несправність в самому крані — не знаю".

Чоловік так розповів про події того ранку: "Я прокинувся десь о 10 ранку. Зайшов на кухню, навіть не запалив цигарку, бо я завжди палю, коли є чай чи кава готова. Увімкнув електрочайник і стався вибух. Запах газу я не почув, можливо через те, що в мене хронічний нежить, можливо спросоння".

Говорить, коли стався вибух на декілька секунд втратив свідомість. Коли отямився, побачив зруйновану квартиру: "Я пам’ятаю, в мене загорівся матрац та ковдра, я ще ногами ходив, а в руки нічого взяти не міг. Та я тушив оце його. Викликали рятувальників, швидку. Рятувальники звільнили мене із квартири, бо там перестінок з туалету впав. Не постраждав живіт, груди й спина, бо було багато одягу на мені: два светри та футболка. Ноги постраждали й кисті рук сильно, і голова, лице особливо".

Власниця квартири Вікторія розповіла Суспільному, що у квартирі мешкає її колишній чоловік: "Ми з 2016 року не живемо разом. Квартиру купили, оформили на сина. Він із сином зовсім не спілкувався, та оскільки йому не було де жити, поселили його там. Він жив спочатку більш-менш нормально, потім, я так зрозуміла, почав пити".

Володимир каже, коли стався вибух був тверезий: "В день вибуху я взагалі не пив, і за декілька днів до того".

Травмованому потрібна пересадка шкіри

Володимиру потрібна операція із пересадки шкіри, розповіла завідувачка опікового відділення Наталія Корчака. За її словами, лікування з такими травмами триває місяць-півтора: "На сьогодні його стан стабільний, середнього ступеня тяжкості — це стан, який потребує ще лікування, медикаментозного, оперативного лікування, але це стан, який не загрожує життю".

Опіками уражені 15% тіла, 3% з них глибокі, де шкіра прогоріла на всю товщину, останні потребують операції.

Нині у травмованого спали набряки з обличчя, він самостійно сідає, ходить, їсть, п’є, сказала лікарка.

Чи був чоловік в алкогольному сп'янінні під час вибуху газу сказати не може напевно, бо аналізу не робили: "По вигляду я не могла його оцінити, він був у свідомості, відповідав на питання, чи був він у стані сп'яніння, сказати не можу".

Що відомо

  • Імовірна причина вибуху – порушення мешканцем правил безпеки системи газопостачання. Про це розповів головний інженер Кропивницької філії компанії "Газмережі" Володимир Шаповал. За його словами, квартиру, де стався вибух, обстежили та виявили, що мешканець квартири самовільно від’єднав газову плиту від мережі.
  • Мешканцям пошкоджених від вибуху газу квартир у Кропивницькому пропонують пожити в готелі. У дворі будинку у комунальному автобусі організували роботу мобільного штабу, де мешканці можуть залишити заяву щодо допомоги, якої вони потребують.
  • Близько 9:20 23 березня у кропивницькій багатоповерхівці вибухнув газ. Під час вибуху ніхто не загинув, одна людина отримала травми. Травмований – 49-річний мешканець квартири. Чоловік сказав, що вибух стався, коли він включав електрочайник. 24 березня його перевели в опікове відділення.
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок