Путін утримується від того, щоб йти ва-банк у війні — ISW

Путін утримується від того, щоб йти ва-банк у війні — ISW

Путін
Президент РФ Володимир Путін, фото архівне: Getty Images

Президент Росії Володимир Путін утримується від того, щоб йти ва-банк у війні проти України. Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

"Не факт, що Путін продовжуватиме боротися, хоч би чого це коштувало, до самої своєї смерті. Він демонстративно і на диво утримувався від того, щоб йти ва-банк у цій війні від самого її початку", — йдеться у звіті.

За словами аналітиків, можна не брати до уваги нездатність Путіна повністю мобілізувати та підготувати свої війська перед вторгненням, бо він явно вірив, що українці не будуть чи не зможуть воювати.

"Він не взяв до уваги безліч моментів, коли перехід до повнішої мобілізації став необхідний, відкладав рішення про проведення навіть часткової мобілізації занадто довго, з погляду Росії, і навіть коли він приймав такі рішення, прагнув обмежити їх вплив на російське суспільство та економіку", — зазначили в Інституті.

В ISW наголосили, що крім сталіністської риторики Путіна, він продемонстрував "помітне занепокоєння щодо небезпеки зайти надто далеко" та створити загрозу стабільності свого режиму.

"Україна та Захід жодним чином не повинні розраховувати на те, що Путін зламає волю, але й не повинні виключати можливості того, що в якийсь момент він може вирішити, що витрати та ризики продовження боротьби більше не виправдовуються потенційними вигодами", — йдеться у звіті.

Однак, за словами, аналітиків, Путін зараз не ставить на стіл переговорів жодних умов, крім повного успіху Росії.

Він не вживає військових заходів, які були б розсудливими, якби він серйозно ставився до пошуку якогось нестандартного або компромісного врегулювання шляхом переговорів. Нинішні лінії фронту створили б дуже сприятливі умови для поновлення російського вторгнення, якби Путін запропонував прийняти їх як межу припинення вогню, але він явно не бажає цього робити", — зазначили в ISW.

25 березня Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.

Що відомо про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.

Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.

"Поки президент Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці. Він виправдовує цю небезпечну ескалацію, посилаючись на десятиліття спільного використання ядерної зброї НАТО", — заявив виконувач обов'язків директора ICAN Даніель Хегста.

За його словами, допоки країни продовжують розглядати ядерну зброю як щось інше, ніж глобальну проблему, це допомагає Путіну уникнути покарання за подібну поведінку.

Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Україна завила, що вимагає скликати Раду безпеки ООН у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.

Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Читайте також

"Взяв у заручники": Данілов відповів на заяву Путіна про розміщення ядерної зброї в Білорусі

Німеччина звинуватила Росію у ядерному залякуванні

На початок