"Треба багато працювати". Іван Крулько - про підсумки сезону України в біатлоні, приїзд президента IBU та зміну тренера

"Треба багато працювати". Іван Крулько - про підсумки сезону України в біатлоні, приїзд президента IBU та зміну тренера

Ексклюзивно
"Треба багато працювати". Іван Крулько - про підсумки сезону України в біатлоні, приїзд президента IBU та зміну тренера
Facebook / ivankrulko

Ексклюзивний коментар президента федерації біатлону України для Суспільне Спорт.

Біатлонний сезон для збірної України завершено. Після закінчення етапів Кубка світу в Буковелі відбулися останні старти і на рівні чемпіонату України.

Сезон для України закінчився без нагород на рівні Кубка світу, що сталося вперше за всю історію виступів. Попри це, українським біатлоністам вдалося втриматися у топ-10 заліку Кубка націй, як у чоловічому, так і жіночому, та мати квоту у п'ять біатлоністів в особистих стартах на наступний сезон.

Читайте також: Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях закінчила сезон Україна

В останній день чемпіонату України з біатлону Суспільне Спорт поспілкувалося з президентом федерації біатлону України Іваном Крульком щодо підсумків сезону, а також подальших планів.

Крулько відзначив позитивними моментами збереження квот Україною на сезон Кубка світу, а також медалі, здобуті на чемпіонаті Європи. Також президент федерації біатлону України назвав важливим приїзд глав Міжнародного біатлонного союзу Олле Даліна до Буковеля.

  • Про підсумки біатлонного сезону України

"Дуже важливо, що й жіноча, й чоловіча команди залишилися у квоті, яка дозволяє нам залишати по п'ять спортсменів на наступний сезон. Були у нас моменти, які дають приводи для певного оптимізму. Чемпіонат Європи минулого року був безмедальний, цього разу було три нагороди. Одна з них - "золото" Анастасії Меркушиної в спринті. Також ми бачили на Юнацькому олімпійському фестивалі хороший виступ наших молодих спортсменів, тобто підростає резерв. Але потрібно багато працювати, бо світовий біатлон крокує дуже швидко вперед. Надзвичайно швидко".

  • Про приїзд до Буковелю президента IBU

"Дуже важливо, що до нас на чемпіонат України завітав президент Міжнародного біатлонного союзу Олле Далін. Він уперше в Україні. Його візит під час війни для того, щоб підтримати Україну. Також відвідати нашу арену в Буковелі, яка ще будується, але в принципі готова до проведення змагань. Щоб зрозуміти, наскільки після перемоги Україна готова долучитися до когорти країн, які приймають змагання найвищого рівня з біатлону.

Іван Крулько та Олле Далін на церемонії нагородження масстарту чемпіонату України з біатлону
Іван Крулько та Олле Далін на церемонії нагородження масстарту чемпіонату України з біатлону. Фото Євгенія Каранова / Суспільне Спорт

Це було моє особисте запрошення, яке я висловив Олле Даліну під час Кубків світу та чемпіонату світу в Обергофі. Він прийняв моє запрошення, як новообраного президента ФБУ і тепер він тут зараз. Його приїзд – це символ солідарності з Україною від Міжнародної федерації біатлону. Це символ того, що Україну підтримують. Але найголовніше, коли очільник Міжнародного біатлонного союзу особисто може побачити потенціал українських Карпат. Для того, щоб вони також було потенційно одним з тих місць, де відбуваються Кубки світу та чемпіонати світу з біатлону. Сюди ми прагнемо рухатися".

  • Про зміну тренерського штабу жіночої команди

"Так, зміни у нас будуть. Якщо ми говоримо про чоловічу збірну, то Юрай Санітра продовжить роботу. Ми йому довіряємо в тій методиці, яку він проводить. Багато спортсменів молодих явно зросли – це важливо.

Стосовно жіночої команди, то в нас буде новий тренерський штаб. Але по прізвищах ми оголосимо після засідання тренерської ради та президії Федерації біатлону України, яка повинна ці рішення затвердити. Буде некоректно оголошувати до цього, але в жіночій команді планується по складу омолодження і по тренерам будуть зміни. Це будуть вітчизняні спеціалісти. Президія ФБУ має відбутися в першій половині квітня".

Читайте також: Збірна України з біатлону матиме новий тренерський штаб жіночої команди на сезон 2023/24
  • Про проведення змагань в Україні

"Необхідно, щоб Україна могла проводити міжнародні змагання. Це перша умова. Це після нашої перемоги. А друга умова – завершити комплекс в Буковелі. Тут величезна виконана робота від того, що тут було і що є зараз. Але потрібно продовжувати і зрозуміло, що без допомоги держави не обійтись. Якщо ми хочемо претендувати на проведення Олімпійських ігор колись, то ця арена має стати першою ластівкою, де відбуватимуться змагання найвищого рівня".

  • Про відсторонення росіян та білорусів у біатлоні

"На Конгресі, який відбувся минулого року в Зальцбурзі, було прийнято рішення на два роки відсторонити росіян та білорусів від змагань із біатлону. Та призупинити їхнє членство в Міжнародному біатлонному союзі. Якщо ситуація кардинально зміниться, то IBU може своє рішення змінити. А кардинальне змінення ситуації – це припинення війни і відповідні санкції, які має понести Росія за те горе, яке вона принесла Україні. Після цього IBU може своє рішення прийняти. Всі війни рано чи пізно завершується, ця війна також скінчиться. А завершиться вона нашою перемогою. Але на даний час це рішення прийняте і немає підстав у мене говорити, що воно може найближчий час переглянуто".

  • Про знищену секцію біатлону на Сумщині

"Я повідомив Олле Даліна одразу при зустрічі про руйнування біатлонної секції, де починав Антон Дудченко. Це було по гарячих слідах. Безумовно, це ще одна втрата для всього українського біатлону. Це школа, яка виховала покоління біатлоністів. Вона знищена так само, як і чернігівська база. Це не додає нам до тренувального процесу сил. Але будемо справлятися та відбудовувати все, що зруйноване".

  • Про базу в Чернігові

"Я вдячний, що Суспільне підтримало нашу ініціативу і відповідний фонд відбудови інфраструктури біатлону розпочав свою роботу. Але там зібрана сума вона невелика – це близько трьохсот тисяч. Нічого, ми працюватимемо. Зараз дуже активно ведуться роботи з приводу оформлення всієї документації. Після цього буде оголошений тендер на проектування, і далі ми зможемо відбудовувати. Головне, що є розуміння, що ця база може бути відбудована з коштів державного бюджету України, з відповідною агенцією, яка займатиметься відновленням інфраструктури.

Процес просунеться, коли ми пройдемо бюрократичні перешкоди. Їх дуже багато. Коли ми почали розбиратися в документах, то там виявилися три власники землі на одній території. Траси – це комунальне майно, земля між ними – Академія аграрних наук, а саме Інститут садівництва, який нині переданий до Фонду державного майна. А третій власник – це Центр олімпійської підготовки. Треба все зібрати до одного власника і потім рухатись далі. Саме так. І це ми робимо".

Збірна України з біатлону: що відомо

  • Іван Крулько став президентом федерації біатлону України у листопаді 2022 року. На цій посаді він замінив Володимира Бринзака, який очолював організацію упродовж 24 років.
  • За сезон 2022/23 збірна України з біатлону заробила 81 тисячу євро призових за результати у гонках Кубка світу та чемпіонату світу.
  • Найкращим результатом України на гонках Кубка світу з біатлону стало п'яте місце чоловічої естафетної команди на етапі у шведському Естерсунді.

Вибір редакції

На початок