Міжнародна федерація стрілецького спорту планує допустити атлетів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань

Міжнародна федерація стрілецького спорту планує допустити атлетів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань

Міжнародна федерація стрілецького спорту планує допустити атлетів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань
AP Photo/Alex Brandon

Стрільці з цих країн можут взяти участь у континентальних змаганнях в Азії.

Міжнародна федерація стрілецького спорту (ISSF) має намір повернути спортсменів з Росії та Білорусі. Про це повідомив президент організації Лучано Россі у інтерв'ю The Indian Express.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року відсторонив російських та білоруських атлетів від міжнародних змагань. У 2023 році МОК розглядає можливість скасування цього рішення і дозволяє міжнародним федераціям самостійно вирішувати питання щодо відсторонення спортсменів з Росії та Білорусі.

Читайте також: Президент МОК пояснив, як працюватиме механізм вибіркового усунення росіян та білорусів від міжнародних змагань

Відтак деякі спортивні федерації уже оголосили про поновлення росіян та білорусів. У березні 2023 року це зробила Міжнародна федерація фехтування.

Міжнародна федерація стрілецького спорту розглядає повернення російських та білоруських спортсменів до азійських континентальних змагань. Задля цього найближчим часом вона проведе консультації з МОК та його президентом Томасом Бахом.

"Їм [росіянам та білорусам] дуже важко змагатись в Європі. Ми знаємо, що олімпійський дух – це дружба, повага та мир, але політична ситуація інша. Я поговорю з Томасом Бахом, і побачимо, що станеться найближчим часом", - сказав Лучано Россі.

Окрім цього, президент ISSF зазначив, що повернення російських та білоруських атлетів під нейтральним прапором має певні труднощі. Вони стосуються тих спортсменів, які входять до лав російської армії.

"Мета полягає в тому, щоб повільно повертати атлетів, адже недобре, що спортсмени за це [війну Росії в Україні] відповідають. Але, звичайно, якщо є якісь солдати, поліція... Я сподіваюся, що нам вдасться знайти якесь рішення цієї проблеми. Ми з нашими братами з України, які переживають цю агресію", - зазначив очільник ISSF.

Наразі невідомо, яким чином будуть розподілені олімпійські квоти, у разі допуску російських та білоруських атлетів до азійських континентальних першостей. Однак відбір на Олімпіаду-2024 у стрільбі уже розпочався - Україна здобула три ліцензії на ігри в Парижі.

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок