Збірна України з біатлону матиме новий тренерський штаб жіночої команди на сезон 2023/24

Збірна України з біатлону матиме новий тренерський штаб жіночої команди на сезон 2023/24

Ексклюзивно
Збірна України з біатлону матиме новий тренерський штаб жіночої команди на сезон 2023/24

Ексклюзивний коментар президента федерації біатлону України для Суспільне Спорт.

Збірна України з біатлону матиме новий тренерський штаб жіночої команди на наступний сезон 2023/24 Кубка світу. Про це розповів президент федерації біатлону України Іван Крулько в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

Україна у березні 2022 року змінила старшого тренера жіночої команди. Урош Велепець, який працював з жіночою збірною в олімпійський сезон 2021/22, залишив цю посаду та увійшов до тренерського штабу чоловічої команди Німеччини.

Замість Велепця жіночу збірну України очолив Олександр Кравченко, який перед цим був помічником словенського фахівця, а також персональним тренером біатлоністки Олени Білосюк. Однак у біатлонне міжсезоння жіноча команда матиме нового старшого тренера.

Що сказав президент ФБУ про зміни у збірних?

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт президент федерації України з біатлону відзначив, що зміни відбудуться лише у жіночій команді. Юрай Санітра продовжить роботу старшим тренером чоловічої збірної України.

"Так, зміни у нас будуть. Якщо ми говоримо про чоловічу збірну, то Юрай Санітра продовжить роботу. Ми йому довіряємо в тій методиці, яку він проводить. Багато спортсменів молодих явно зросли – це важливо", - сказав Крулько.

Остаточне рішення про нового тренера жіночої команди буде ухвалене за результатами президії федерації біатлону України, яка відбудеться у першій половині квітня. Крулько не назвав ім'я нового тренера, відзначивши лише, що збірну очолить український спеціаліст.

"Стосовно жіночої команди, то в нас буде новий тренерський штаб. Але по прізвищах ми оголосимо після засідання тренерської ради та президії Федерації біатлону України, яка повинна ці рішення затвердити. Буде некоректно оголошувати до цього, але в жіночій команді планується по складу омолодження і по тренерам будуть зміни. Це будуть вітчизняні спеціалісти. Президія ФБУ має відбутися в першій половині квітня", - додав очільник федерації біатлону України.

Іван Крулько не вперше анонсує зміни у тренерському штабі жіночої команди. Після завершення чемпіонату світу в Обергофі президент федерації біатлону України відзначав, що остаточні рішення щодо жіночої збірної будуть ухвалені після сезону. Тоді ж називалася кандидатура і екстренерки збірних України Надії Бєлової, однак Крулько не стверджував, що саме вона очолить жіночу команду.

Зміна старшого тренера жіночої команди відбудеться у збірній України шостий сезон поспіль. Починаючи з 2018 року, коли посаду залишив Урош Велепець, кожен новий сезон збірна починала під керівництвом іншого тренера. А у сезоні 2019/20 з жіночою командою працювали одночасно одразу три фахівці.

Тренери жіночої збірної України з біатлону за останні вісім років

  • 2015-2018: Урош Велепець
  • 2018-2019: Андрій Прокунін
  • 2019-2020: Валерій Лєсніков, Володимир Махлай, Олександр Біланенко
  • 2020-2021: Юрай Санітра (поєднував роботу з чоловічою командою)
  • 2021-2022: Урош Велепець
  • 2022-2023: Олександр Кравченко

Жіноча збірна України з біатлону: що відомо

  • За підсумками сезону жіноча команда не здобула жодної медалі в особистих чи естафетних гонках Кубка світу. Останньою нагородою за участі української біатлоністки залишається "бронза" Дар'ї Блашко в синглміксті в Обергофі (разом з Артемом Тищенком).
  • Під керівництвом Олександра Кравченка жіноча збірна України замкнула топ-10 у заліку Кубка націй з біатлону, втримавши квоту в п'ять спортсменок на наступний сезон.
Читайте також: Залік Кубка націй з біатлону: на яких позиціях закінчила сезон Україна
  • Найкращий результат в особистих гонках сезону 2022/23 Кубка світу показала Юлія Джима - 11-е місце на етапі Кубка світу в Новому-Мєсті. Вона ж показала топрезультат серед українок і у загальному заліку Кубка світу - 33-е місце.

Вибір редакції

На початок