Переведення годинників може погіршити самопочуття, порушивши біологічні ритми людини. Про це повідомляє Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб на своїй сторінці в Фейсбуці, але людина може допомогти своєму організму пережити зміни.
Нагадаємо, в ніч проти неділі, 26 березня, Україна перейшла на літній час, шляхом переведенням годинникової стрілки на 1 годину вперед.
Серед ознак поганого самопочуття в період переведення часу:
- втома
- втрата концентрації
- невчасний апетит
- дискомфорт шлунково-кишкового тракту
- загострення серцево-судинних проблем
- переміна настрою.
"Перехід на літній час гірше сприймається людьми, які мають фіксований час роботи. Така зміна графіку може вплинути на концентрацію уваги. В середньому здоровій людині для адаптації до нового графіку потрібно 3-4 дні. Але загалом цей процес може тривати до 10 днів", – йдеться у повідомленні.
Дії, які можуть допомогти полегшити процес адаптації:
- У ці дні потрібно спробувати мінімізувати психологічний тиск, пом'якшити свій графік та не планувати нічого важливого, оскільки можуть бути нюанси з концентрацією уваги.
- Потрібно стежити, щоб не було дефіциту сну, зменшити фізичну активність та більше відпочивати.
Нагадаємо, зміна часу в Україні відбувається двічі на рік: в останню неділю березня країна переходить на літній час, а в останню неділю жовтня — на зимовий.
Чому в Україні змінюють час, читайте тут.
Читайте також
Перехід на літній час: вплив переведення годинника на здоров'я людини
Адаптація триває від тижня до трьох – кропивницький лікар про перехід на літній час
Перехід на літній час: сомнологиня пояснила, як допомогти організму адаптуватися до змін