В’ячеславу Богуслаєву повідомлено про нову підозру

В’ячеславу Богуслаєву повідомлено про нову підозру

Оновлено
В’ячеславу Богуслаєву повідомлено про нову підозру
Гелікоптери виробництва Мотор Січі. Фото: Офіс Генерального прокурора

Експрезиденту АТ "Мотор Січ" В’ячеславу Богуслаєву повідомлено про нову підозру — у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (ст. 114-1 КК України).

Про це повідомили у пресслужбі Офісу Генпрокурора.

В ході розслідування встановлено, що на початку повномасштабної війни, у квітні 2022 року, коли українські військові звернулися щодо оплатної передачі в користування гелікоптерів типу МІ-2 для виконання бойових завдань на фронті, експрезидент надавав вказівки співробітникам підприємства приховати документи на гелікоптери.

За даними відомства:

"Це робилося для того, щоб пілоти не могли сісти за штурвал гелікоптера без спеціальних формулярів. Щобільше, він наказав розукомплектувати техніку: зняти лопоті з гелікоптерів та заховати їх".

Вячеславу Богуслаєву повідомлено про нову підозру
АТ "Мотор Січ". Фото: Офіс Генерального Прокурора

Також встановлено, що начальник Департаменту зовнішньо-економічної діяльності АТ "Мотор Січ" розробив схему поставки запчастин до авіаційних двигунів з Сніжнянського машинобудівного заводу, який знаходиться на тимчасово окупованій території України, на АТ "Мотор Січ". Для обходу встановлених обмежень АТ "Мотор Січ" опосередковано через зарубіжні компанії поставляла сировину у виді заготівок на Сніжнянський машинобудівний завод та отримувала з нього виготовлені запчастини для авіаційних двигунів виробництва АТ "Мотор Січ".

Таким чином він сприяв діяльності терористичної організації «ДНР». Сплачував на її користь грошові кошти – так звані «податки» та «митні платежі». Йому повідомлено про підозру у сприянні діяльності терористичної організації (ст. 258‑3 КК України).

У пресслужбі Мотор Січі на прохання Суспільного прокоментувати нові оприлюднені дані, відповіли відмовою:

"Ми не можемо поки коментувати дії, що робились до нашого приходу. Ми люди нові...".

Що відомо про справу В’ячеслава Богуслаєва

  • Як повідомляла Служба безпеки України, після початку повномасштабного вторгнення Росії керівник "Мотор Січ" фінансував "ДНР" через сплату податків та зборів у бюджет самопроголошеної республіки. У відомстві додали, що президент "Мотор Січі" співпрацював з українським підприємством, яке з 2014 року знаходиться під контролем так званої "ДНР" та метою якого є постачання авіакомплектуючих до підприємств військово-промислового комплексу РФ.
  • 22 жовтня 2022 року В'ячеслава Богуслаєва було затримано разом з начальником Департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства.
  • 1 лютого 2023 року стало відомо, що правоохоронці провели обшуки та виявили понад два десятки медалей, грамот та почесних нагород експрезиденту АТ "Мотор Січ" В’ячеславу Богуслаєву від представників військово-політичного керівництва РФ.
  • 8 лютого 2023 року Шевченківський районний суд Києва сьогодні, 8 лютого, продовжив запобіжний захід експрезиденту підприємства "Мотор Січ" В’ячеславу Богуслаєву. Як повідомив Суспільному адвокат Руслан Волинець, його підлеглий перебуватиме у СІЗО до 6 квітня.
  • 24 березня за матеріалами розслідування проєкту "Схеми" стало відомо, що АТ "Мотор Січ" під керівництвом нині ув'язненого Вячеслава Богуслаєва протягом довгого часу продавало товари підсанкційним іранським компаніям, зокрема тим, що постачають зброю Росії від часу повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Читайте також

Володимир Зеленський побував з робочою поїздкою в Запорізькій області

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок