Програма розвитку ООН розширить співпрацю з Ірпенем у відбудові житла, зруйнованого Росією

Програма розвитку ООН розширить співпрацю з Ірпенем у відбудові житла, зруйнованого Росією

Програма розвитку ООН розширить співпрацю з Ірпенем у відбудові житла, зруйнованого Росією
Мер Олександр Маркушин показує послу Японії і делегації ПРООН будинок в Ірпені, зруйнований під час російського вторгнення, березень 2023 р. Фото: Олександр Маркушин / Telegram

Програма розвитку ООН (ПРООН) розширить співпрацю з Ірпенем у відбудові житла, зруйнованого внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

Про це повідомив міський голова Олександр Маркушин у своєму Telegram.

За його словами, відповідних домовленостей досягли під час візиту до Ірпеня помічниці генсека ООН, директорки Кризового бюро ПРООН Асако Окай та посла Японії в Україні Мацуди Кунінорі.

Як нагадав мер, раніше був підписаний меморандум, за яким ПРООН профінансує демонтаж близько ста зруйнованих будинків в Ірпені. Нині обговорюють наміри розширити список об’єктів для відновлення і виділення додаткових коштів.

Зокрема, у квітні влада Ірпеня презентує проєкти відбудови деяких будинків, а представники ПРООН розглянуть можливість фінансування робіт.

Також, за підтримки Японії, в Ірпені планують переробляти будівельні відходи, що залишаються після знесення зруйнованого Росією житла. Нині після демонтажу споруд будівельні залишки звозять на тимчасові звалища. Невдовзі там встановлять спеціальне обладнання для сортування і переробки матеріалів, зазначив мер Маркушин.

Що відомо про допомогу ПРООН у відбудові Київщини

Роботи з прибирання завалів на Київщині, спричинених війною, є частиною проєкту, що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Японії. У Макарові за цієї програмою розбирають завали двох дитсадків, зруйнованих внаслідок агресії Росії.

Програма розвитку ООН здійснюватиме незалежний нагляд використання коштів на відбудову житла на Київщині, а саме реконструкцію 18 багатоквартирних будинків у межах ініціативи United24. Ідеться про відбудову житла у Бородянці, Ірпені, Гостомелі, селах Милі та Бузовій.

У Гостомелі почали роботи з демонтажу багатоповерхових будинків у військовому містечку, що було зруйноване внаслідок російської агресії. Як відбувається відбудова, перевірили представники Програми розвитку ООН.

У Бучі на Київщині почали прибирати найбільший повоєнний стихійний смітник. Ліквідація звалища — частина Програми розвитку ООН з екстреного відновлення, яку фінансує уряд Японії.

Також Київщина отримала 38 зарядних станцій від уряду Японії та Програми розвитку ООН. Пристрої допоможуть заряджати девайси та бути на зв’язку навіть за умови відсутності централізованого електропостачання.

Читайте також

ЮНІСЕФ профінансує відбудову Ірпінського ліцею №3. Коли учні зможуть сісти за парти

На початок