Перехід на літній час: як до нового графіка готуються черкасці

Перехід на літній час: як до нового графіка готуються черкасці

Перехід на літній час: як до нового графіка готуються черкасці
Суспільне Черкаси

Лягати раніше спати та вживати вітаміни радить сімейна лікарка Людмила Румянцева. За її словами, так людям буде легше адаптуватися до переходу на літній час.

В останню неділю березня годинник необхідно перевести на одну годину вперед о четвертій ранку.

На Соборній площі на фасаді адмінбудівлі розташований один із найбільших годинників у місті. Щороку його стрілки переводить енергетик Олександр Щербатюк. Хоч механізм і автоматизований, та контролювати його все ж потрібно, розповів він:

"Можна вручну включити монітор, вибрати програму і за допомогою пульта або вперед стрілки переводити, або назад".

За декілька днів прокидатися на роботу чи навчання доведеться на одну годину раніше. Хоч світловий день стане довшим, та ранній підйом дається складно, розповіла студентка Анастасія:

"Організм важко реагує на переміну часу, часто маю недосипання, погане самопочуття і збивається весь режим дня, тож зникає настрій на будь-яку роботу".

У декреті має постійний недосип, прокоментувала мама трирічної доньки пані Вікторія. Оскільки в дитини свій графік, тож на переведення годинників не зважають.

У пенсіонерів добові ритми свої, зазначила черкащанка Марія Савельєва. Тож чи літній, чи зимовий час — без різниці:

"На самопочуття впливає погода, а годинник несуттєвий вплив має".

годинники
Суспільне Черкаси

Нині більшість годинників переходять на літній час автоматично. Власники механічних приладів мають налаштувати їх власноруч. Аби якомога комфортніше перелаштувати свій організм до нового графіка, сімейна лікарка Людмила Румянцева дала декілька порад:

"Одна половина людей ніяк це не відчувають, інша половина, особливо «сови», вони погано на це реагують — у них може коливатися цифри тиску, що призводить до кризів. Щоб легше перенести цей період, людині треба раніше лягати спати, більше відчувати приємних емоцій, якщо є можливість, варто виділити більше часу на відпочинок, прогулянки".

лікарка
Людмила Румянцева. Суспільне Черкаси

Зі слів лікарки, період адаптації триває близько одного чи двох тижнів, далі зміна часу йде лише на користь.

Що відомо

  • Переводити годинник почали з 1981 року, такий звичай запровадили для економії електроенергії та подовження світлового дня.
  • За часів Незалежності України перехід на літній та зимовий час кілька разів намагалися скасувати. Востаннє така спроба була у 2021 році: тоді у березні Верховна рада не змогла підтримати скасування переведення годинників, законопроєкт відправили на повторне друге читання.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок