"Командира роти врятував. Коли треба, біжить в окопи, бліндажі". Історія про бойового медика 128-ї бригади Владислава

"Командира роти врятував. Коли треба, біжить в окопи, бліндажі". Історія про бойового медика 128-ї бригади Владислава

"Командира роти врятував. Коли треба, біжить в окопи, бліндажі". Історія про бойового медика 128-ї бригади Владислава
Фото: 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада/Facebook

Владислав "Бамблбі" — бойовий медик 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Чоловік за фахом програміст, працював на "Укрзалізниці". Після початку повномасштабного вторгнення Росії добровільно пішов до військкомату. Його історію розповіли на Facebook-сторінці Закарпатського легіону.

Владислав родом з Вінницької області. Чоловік за фахом програміст, а до повномасштабної війни працював на "Укрзалізниці". Розповідає: "Після вторгнення росіян сам пішов у військкомат і попросився на фронт. Під час навчання пройшов медичні курси, так і став бойовим медиком".

Владислав провів близько ста евакуацій поранених. Пригадує: "Найважче було в Бахмуті – тоді за один день довелося евакуювати 11 поранених, ще один хлопець у результаті обстрілу загинув".

Бойовий медик допомагав військовим і з іншої бригади. Розповідає: "На Донеччині ми працювали разом із 93-ю бригадою. То я надавав допомогу всім, не питаючи, хто звідки. Евакуювати поранених можна було тільки увечері, тому хлопці, котрих поранило зранку чи в обід, весь час залишалися зі мною. Увечері тих, хто не міг іти, клали на ноші й несли до переправи. Звідти їх забирала машина й везла в медичний пункт чи лікарню".

Читайте також: "Вважаю, що в такий час кожен має піти". Історія добровольця, який у складі 128-ї бригади захищає Україну

"У мене був хлопець із трьома осколковими пораненнями в шию. Це дуже важкі рани, але зараз із ним усе гаразд. Ще один боєць опинився надто близько від місця, куди влучив реактивний снаряд із "Граду", і отримав близько сотні дрібних осколків – у обличчя, бік, ноги, руки. Він вижив, його врятував бронік", — пригадує Владислав.

Товариш Владислава розповів, що до бойового медика зверталися поранені військові не тільки зі 128-ї бригади. Каже: "До речі, 93-ка хотіла дуже забрати "Бамблбі" собі, перевести у свою частину, але ми не віддали. Він і командира роти врятував після поранення – прибіг, швидко надав допомогу, а увечері евакуював. Коли треба, біжить у окопи, бліндажі. А потім повертається з пораненим, нерідко під обстрілами…", — розповів товариш.

Читайте також:

  • ЄС схвалив спільну закупівлю ракет для України, у Києві відкриють представництво МКС. 394 день війни. Онлайн;
  • Російське військо втратило 1020 військових за добу — Генштаб ЗСУ;
  • "Вважаю, що в такий час кожен має піти". Історія добровольця, який у складі 128-ї бригади захищає Україну;
  • "Умови для проживання нелюдські", — омбудсмен Лубінець про житло для ВПО у Мукачеві.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

Вибір редакції

На початок