Для споживачів у Кременчуці не ухвалили зменшити тарифи на послуги «Полтаватеплоенерго»

Для споживачів у Кременчуці не ухвалили зменшити тарифи на послуги «Полтаватеплоенерго»

Доповнено
Для споживачів у Кременчуці не ухвалили зменшити тарифи на послуги «Полтаватеплоенерго»
Фото: УНІАН

Рішення про зменшення плати за опалення і гарячу воду для жителів Кременчука, яких обслуговує обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго», не погодили. 24 березня на сесії обласної ради для цього не вистачило голосів, стало відомо з онлайн-трансляції.

Депутати не проголосували за те, аби «Полтаватеплоенерго» з початку опалювального сезону 2022–2023 застосовувало щодо всіх споживачів у Кременчуці тарифи на постачання тепла та гарячої води, які не будуть вищими за ті, що діяли станом на 24 лютого 2022-го року.

Відповідно до проєкту рішення, підприємство мало би здійснити перерахунок жителям Кременчука плати за послуги, зменшивши її. У документі йдеться, що нині «нараховується ціна на послугу за більшим тарифом, що викликає фінансове перенавантаження».

Під час засідання депутат облради та заступник голови Кременчуцької громади Іван Москалик сказав:

«І президент, і Верхорвна Рада, затвердивши Закон 2479, наклали мораторій на підвищення тарифів на теплову енергію для всіх категорій споживачів. На жаль, на лівому березі у Кременчуці, у зоні відповідальності «Полтаватеплоенерго» відбулося все інакше. Цим проєктом рішення передбачається приведення у відповідність на лівому березі тарифів до тих, які діяли до початку військового стану».

Для споживачів у Кременчуці не ухвалили зменшити тарифи на послуги «Полтаватеплоенерго»
фото ілюстративне. Суспільне Полтава

Після того, як через російські обстріли було зруйновано Кременчуцьку теплоелектроцентраль, частині жителів міста надає тепло та гарячу воду обласне комунальне підприємство "Полтаватеплоенерго". Тарифи на підприємстві діють із 2021-го року і складають 2 300 гривень за гігакалорію. Коли послуги надавала Кременчуцька ТЕЦ, тариф був 1 740 гривень за гігакалорію, повідомляв раніше Суспільному голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

«Міська рада знала, що в «Полтаватеплоенерго» такий тариф ще до того, як вони підписали розпорядження, рішення виконкому про визначення «Полтаватеплоенерго» виконавцем оцих послуг з надання теплової енергії з міста Кременчук. Є закон, яким передбачено рівність ціноутворення і тарифів підприємства на всій території, яку воно обслуговує», – повідомив після засідання Олександр Біленький.

За розпорядженням голови облради, діяла робоча група з представниками комунального підприємства, Кременчуцької міськради, депутати та інші фахівці. Вони напрацювали два варіанти вирішення проблеми. Перший варіант – щодо зниження тарифів у Кременчуці – депутати на сесії не підтримали. Про це у коментарі на запитання Суспільного розповів заступник голови облради Олексій Чепурко.

«Інший варіант, який напрацювала наша робоча група – це коли наше комунальне підприємство "Полтаватеплоенерго" продає теплову енергію комунальному підприємству міста Кременчук, а вже ті надають послуги мешканцям по тому тарифу, який вони вважають справедливим. Зараз питання це залишається, ми готові до діалогу і конструктивного вирішення цієї проблеми. Ми надали свої пропозиції Кременчуцькій міській раді, зараз чекаємо від них відповіді», – розповів Олексій Чепурко.

Що відомо

  • Через різницю у тарифі для жителів Кременчука 27 січня 2023-го року скликали сесію обласної ради. Представники Кременчуцької міської ради пропонували тариф на тепло знизити до цифри, яка діяла у минулий опалювальний сезон. Про це під час засідання говорив депутат облради та заступник голови Кременчуцької громади Іван Москалик.
  • 27 січня 2023-го року під час сесії обласної ради депутати вирішили відправити на доопрацювання питання щодо врегулювання тарифів у Кременчуці. Шляхи вирішення проблеми планують обговорити, зокрема, на засіданнях робочої групи.
  • Від 24 лютого 2022-го року у Кременчуці на Полтавщині російська армія обстрілювала об’єкти інфраструктури, зокрема, місцеву теплоелектроцентраль, яка забезпечувала опаленням та гарячою водою частину місцевого населення. Зокрема, після ракетного удару, який був у квітні, вартість відновлення об’єкта оцінювали у щонайменше 500 мільйонів гривень.
  • У жовтні 2022-го держава передала Кременчуцьку ТЕЦ у власність обласної влади, аби вирішити проблему із початком опалювального сезону у місті.
  • На відновлення Кременчуцької ТЕЦ, зокрема, із державного бюджету спрямували 100 мільйонів гривень, а з бюджету області двома траншами – 50 мільйонів та 80 мільйонів. Про 27 січня Суспільному повідомив голова обласної ради Олександр Біленький.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок