Нова українська музика. CHEEV: "Я побачив, що в Україні мене слухають і чекають – тому я тут"

Нова українська музика. CHEEV: "Я побачив, що в Україні мене слухають і чекають – тому я тут"

Нова українська музика. CHEEV: "Я побачив, що в Україні мене слухають і чекають – тому я тут"
Фото: Сергій Галушка (Радіо Промінь)

Влад Чижиков, він же CHEEV наш український білорус. Він народився у Бобруйську, мешкав у Мінську, але вирішив вивчити українську і навіть дебютував у музиці з україномовним альбомом "Drama" (2021). Він міг би виїхати за кордон, але обрав Україну. Чому вийшло саме так, в чому полягає експеримент з його новою піснею "Печаль" і чим вона співзвучна сьогоднішнім настроям українців Влад CHEEV розповів в ефірі шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь.

"Я не боюся показувати емоції. Можливо, це незвично для людей – чоловік говорить про свої почуття"

У нашій студії — автор і виконавець власних пісень Влад CHEEV. Ти сьогодні презентуєш пісню під назвою "Печаль". На своїй сторінці в інстаграмі ти написав, що це експеримент. У чому саме він полягає?

Вона дуже відрізняється від того, що я робив раніше. Вона не печальна. Я завжди щось таке пишу, щоб трохи посумувати – я люблю драму в музиці. У мене навіть перший альбом називається "Drama". Але ця пісня відрізняється – це фанк. А я ніколи не робив фанк українською. І вона оптимістична. Не сумна і не весела. Стилістично і за настроєм це для мене щось нове.

А як взагалі в тебе виникла ідея створити пісню у стилі фанк?

Я люблю бути неочікуваним. Для артиста важливо дивувати людей. Коли ти постійно однаковий – це нудно. Не кажу, що тепер я завжди буду робити фанк. Це просто для мене експеримент. Я повернуся і буду далі плакати.

Коли ти її написав? Коли прийшов до тебе цей текст?

Десь рік тому. Десь у травні 2022-го. Вона довго лежала, я довго думав, що з нею робити. У цій пісні є те, про що всі думають. Вона співпадає з настроєм українців.

У тебе вийшло і відео на пісню "Печаль". Ти там постаєш одразу в декількох амплуа. Хіпі, ковбой – і ковбой, що зняв капелюха. Чому ти обрав ці образи і що вони символізують?

Чомусь образ хіпі до мене прийшов одразу. Коли я пишу пісню, я бачу образи. Це теж для мене експеримент – я тут ніби з сімдесятих років.

А ковбой?

Та це не ковбой. Це теж хіпі, просто в капелюсі.

У кліпі можна побачити людей, які виконують ролі музикантів. Чи то твої музиканти? У тебе є група?

Так, це мої реальні музиканти, я з ними виступаю на концертах.

Зазвичай я виступаю тільки з гітаристом, але якщо це великий концерт, то можу взяти ще басиста, барабанщика. Окрім того, у мене є PR-менеджер, концертний директор.

Ну ти ж працюєш з великою компанією, яка також працює з Олею Поляковою та іншими українськими артистами. У тебе з’явився продюсер?

Не зовсім. Це мій лейбл, але я сам себе продюсую. Сам пишу, сам співаю.

"Я люблю бути неочікуваним. Для артиста важливо дивувати людей"

Нова українська музика. CHEEV: "Я побачив, що в Україні мене слухають і чекають – тому я тут"
Фото: Сергій Галушка (Радіо Промінь)

Ти свій перший альбом видав самостійно, як незалежний інді-артист, і тобі самостійно вдалося зібрати мільйони прослуховувань. Цікаво, чи змінилося щось зараз із появою лейбла у твоєму житті?

У мене немає продюсерів, я залишився незалежним артистом. Просто збільшилася команда, яка мені допомагає. Стало легше все робити.

Під час війни ти повернувся в Україну, хоча міг би залишатися в рідній Білорусі або обрати будь-яку іншу країну, де спокійніше.

Я хочу писати пісні та займатися музикою. І я побачив, що в Україні мене слухають, мене чекають. Це важливо для мене. Тому я тут зараз.

А чи ризикуєш ти чимось, перебуваючи зараз в Україні?

Складне запитання. Не знаю.

У шоу "Селекція" ти розповів, що твій наступний альбом стане логічним продовженням дебютника "Драма". Цікаво дізнатися – у що переростає твоя "Drama"? У конфлікт? У порозуміння?

По цих двох синглах можна зрозуміти, куди я йду. Пісня "Печаль" – це нібито більш оптимістичне продовження. А "Мрієшся" – продовження глибше, але теж сумне. Певно, пісні двох альбомів будуть схожі.

Тобі доведеться вигадувати те, що станеться з твоїм ліричним героєм. Чи піснями стають реальні історії твого життя?

Я трохи гіперболізую те, що я відчуваю – авторові ж потрібно надавити на емоції.

Наскільки близько ти готовий підпустити публіку до себе? Щоб відверто висловлюватися в піснях про особисте?

Я не боюся показувати емоції. Можливо, це незвично для людей – чоловік говорить про свої почуття. Але я не боюся.

Редакторки текстової версії: Світлана Берестовська і Міла Кравчук

Підписуйтеся на подкаст "Вікенд Нової Музики" на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок