"Кракен" на Хмельниччині: захворюваність на коронавірусну інфекцію зростає

"Кракен" на Хмельниччині: захворюваність на коронавірусну інфекцію зростає

"Кракен" на Хмельниччині: захворюваність на коронавірусну інфекцію зростає
Фото ілюстративне: Gettyimages

На Хмельниччині підтвердили новий штам вірусу COVID-19 "Кракен". Про це сьогодні, 24 березня, на брифінгу розповів генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич.

Як розповів Микола Габрикевич, у Хмельницькому, зі ста проб — у двох підтверджується штам "Кракен".

"Ми здогадувались, що він в нас є, просто в пробах, які ми відправляли, він не потрапляв. Він не відрізняється нічим, але зафіксовано, що він дає більше ускладнень. Пацієнти гірше себе почувають і більше ускладнень мають ті люди, в яких є хронічні захворювання. Це не важливо, що ти старше 60 років, тому що багато хворих людей мають різні хронічні захворювання", — сказав Микола Габрикевич.

За словами Миколи Габрикевича, ріст захворюваності на COVID-19 у 2022 році знизився завдяки вакцинальній кампанії впродовж 2021 року. Проте, з початку березня 2023 року захворюваність зростає в середньому на 20% за тиждень. Тому населенню рекомендують отримувати бустерні щеплення. На сьогодні область має запаси двох вакцин: чотири тисячі доз препарату "Pfizer" та 24 тисячі доз "Coronavac", розповів Микола Габрикевич.

Від початку масової вакцинації населення на Хмельниччині щепили від коронавірусної інфекції один мільйон осіб, сказала на брифінгу начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню обласного Департаменту охорони здоров’я Аліна Костенко.

"Основною метою вакцинальної кампанії є 70% щеплення від всього населення. Якщо аналізувати в розрізі вікових груп, то найбільше щеплені особи 18-19 років — 66%. Трохи менше, 56,5% — вікова група 40-49 років. І найменше щеплена вікова група діти 5-11 років — 0,3%", — каже Аліна Костенко.

Читайте також

  • У Хмельницькому запрацювала лабораторія, яка моделює побут людини з інвалідністю
  • Здав плазму - пограй у шахи: у Хмельницькому стартувала спільна ініціатива медиків та спортсменів
  • Хмельничанам та переселенцям пропонують навчитися скандинавській ходьбі та перевірити свій стан здоров’я

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок