У Франції понад мільйон людей вийшли проти запровадження пенсійної реформи, у Бордо підпалили мерію

У Франції понад мільйон людей вийшли проти запровадження пенсійної реформи, у Бордо підпалили мерію

Палаючи сміттєві баки під час протестів у Франції
Палаючи сміттєві баки під час протестів у Франції, 23 березня 2023 року. Фото: AP

Під час масових протестів проти підвищення пенсійного віку, які охопили Францію, у місті Бордо у четвер 23 березня невідомі підпалили будівлю місцевої мерії.

Про це пише Euronews. Згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, на вулиці Франції в четвер вийшли понад мільйон людей, з них 119 000 у Парижі, повідомляє France24

За словами міністра внутрішніх справ країни Жеральда Дарманіна, 457 людей арештували, 441 поліціянт поранений.

Ґанок ратуші Бордо, де наступного тижня мали прийняти короля Великої Британії Чарльза ІІІ, був підпалений увечері в четвер. Пожежу швидко ліквідували, проте хто стоїть за підпалом, наразі невідомо.

Глава МВС Франції Дарманін також сказав, що на вулицях Парижа було запалено 903 вогнища під час, "безсумнівно найжорстокішого дня протестів з початку січня".

"Було багато демонстрацій, і деякі з них переросли в насильство, особливо в Парижі", – додав Дарманін, сказавши, що жертви були "важкими". Водночас він похвалив поліцію за захист понад мільйона людей, які брати участь у протестах по всій країні.

Жеральд Дарманін відкинув заклики протестувальників скасувати пенсійну реформу.

"Я не думаю, що ми повинні скасовувати цей закон через насильство. Якщо це відбудеться, то це означає, що держави немає. Ми повинні провести демократичні, соціальні дебати, але не жорстокі дебати", — сказав очільник МВС Франції.

Пенсійна реформа у Франції

У 2020 році президент Емманюель Макрон мав намір провести у Франції радикальну пенсійну реформу, яка б заохотила французів працювати щонайменше до 64 років. Підготовка реформи супроводжувалася демонстраціями і страйками. Пандемія COVID-19, що почалася згодом, змусила президента відмовитися від планів радикальної перебудови пенсійної системи.

10 січня 2023-го прем'єр-міністр Франції Елізабет Борн презентувала проєкт пенсійної реформи, який передбачає підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років та збільшення трудового стажу — до 43 років. Влада Франції наполягає, що без цих змін пенсійна система не працюватиме через старіння населення. Це викликало нові протести.

На початок