"Ми усвідомлюємо, якийсь жест у своєму житті військові РФ вже репетирують". Гуменюк про ситуацію в Новій Каховці

"Ми усвідомлюємо, якийсь жест у своєму житті військові РФ вже репетирують". Гуменюк про ситуацію в Новій Каховці

"Ми усвідомлюємо, якийсь жест у своєму житті військові РФ вже репетирують". Гуменюк про ситуацію в Новій Каховці
Начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк. Фото: Суспільне Одеса

На Херсонщині у Новій Каховці Сили оборони спостерігають певну динаміку у діях російських військових і це означає, що вони готуються залишити тимчасово окуповані населені пункти. Про це в ефірі національного марафону повідомила керівниця пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

"Це така народна прикмета — до чого вони готуються, ми усвідомлюємо, якийсь жест у своєму житті вони вже репетирують. І наразі ми спостерігаємо певну динаміку таких процесів. Те повідомлення, яке сьогодні пролунало, що вони залишають Нову Каховку — це ознака тактики, яку ми спостерігаємо у їх виконанні час від часу. Коли йшла мова про активні дії та звільнення правобережжя, ця тактика також дуже прозоро прослідковувалася", — говорить Наталія Гуменюк.

За словами Гуменюк, перед тим, як залишити тимчасово окуповані населені пункти, російські військові починали посилено грабувати, пакувати свої валізи, відправляти на батьківщину до рідних усе, що змогли вкрасти, а також вони перевдягались в цивільний одяг.

Але, продовжує Наталія Гуменюк, усвідомлюючи, що українці перебувають в гібридній війні, також це може бути спроба психологічного впливу як на місцеве населення, так і на Сили оборони на протилежному березі.

"Російська армія усвідомлює, що ми продовжуємо зачищати ту смугу безпеки, про яку говоримо вже тривалий час — 20-30 кілометрів, де вони не мають розташовувати своє озброєння. Для того вони імітують своє зникнення з населеного пункту. Але ми знаємо, що це може чаїти за собою дуже велику загрозу. Вони можуть обстріляти цей самий населений пункт, не шкодуючи людей, звинуватити Сили оборони, а потім знову через пропаганду просувати наративи для свого електорату, що план, не реалізований за три дні, все ще триває", — каже Гуменюк.

Що відомо

  • На Херсонщині військові РФ досі перебувають у тимчасово окупованій Новій Каховці. Інформація про начебто відхід російської армії з цього населеного пункту була оприлюднена помилково.
  • Раніше, у вечірньому зведенні Генштаб повідомив, що станом на 22 березня 2023 року всі підрозділи російської армії, які були розміщені в Новій Каховці Херсонської області залишили місто.
  • Впродовж 22 березня російська армія здійснила 54 обстріли деокупованої території Херсонщини. Застосувала 319 снарядів з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню "Град".
  • На Херсонському напрямку російські окупанти обороняються і продовжують обстрілювати населені пункти, повідомив Генштаб в оперативній інформації станом на ранок 23 березня. За добу під вогнем армії – Гаврилівка, Іванівка, Зеленівка, Дніпровське та Херсон.

Читайте також

Щоденні тортури та відсутність медичної допомоги. Як виглядають виявлені у Херсоні катівні російської армії

На Херсонщині окупаційна влада погрожує людям з квітня припинити виплату пенсій в разі відсутності паспорта РФ

Скорочення комендантської години та суди по колаборантах. 393 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок