На Київщині багатоповерхівку з малюнком Бенксі допоможуть відновити студенти

На Київщині багатоповерхівку з малюнком Бенксі допоможуть відновити студенти

На Київщині багатоповерхівку з малюнком Бенксі допоможуть відновити студенти
Графіті Бенксі на стіні будинку в Горенці. Фото: Гостомельська СВА/Telegram

У Горенці на Київщині відновлять зруйнований війною житловий будинок, де залишив графіті всесвітньо відомий вуличний художник Бенксі. Проєкт розроблятимуть студенти Київського національного університету будівництва та архітектури.

Про це повідомляє у своєму Telegram Гостомельська селищна військова адміністрація.

Відділ архітектури та містобудування проводить конкурс на кращий проєкт відбудови багатоповерхівки. Завдання студентів 3-го курсу Київського національного університету будівництва та архітектури – продумати благоустрій житлового будинку та прибудинкової території за адресою Садова 21, що у Горенці.

При цьому малюнок Бенксі — зображення бородатого чоловіка у ванній — планується зберегти для можливого показу туристам.

Що відомо про роботи художника Бенксі в Україні

Британський вуличний художник Бенксі підтвердив, що створив сім стінописів в Україні. Одну з робіт намагалися вкрасти — 2 грудня 2022 року на лінію "102" надійшло повідомлення, що невідомі зрізають картину митця зі стіни будинку в Гостомелі. Поліцейські тоді затримали 8 людей. Організатору крадіжки повідомили про підозру, йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Була проведена мистецтвознавча експертиза, за результатами якої визначено вартість картини британського митця — понад 9 мільйонів гривень. 6 січня суд відпустив під особисте зобов’язання волонтера Сергія Довгого, який зрізав зі стіни будинку в Гостомелі графіті Бенксі. Волонтер повинен носити електронний браслет.

Також у Києві невідомі зіпсували один із настінних малюнків Бенксі. Щоб захистити від вандалів, на роботах британського художника в Бородянці, Ірпені та Горенці Київської області встановили бездротову систему безпеки. А одне із київських графіті Бенксі отримало скляну рамку.

Читайте також

Червоний Хрест побудує тимчасове житло для мешканців села на Київщині

На початок